Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na rynku walutowym niewielka zmienność

2015-08-04

Na rynku walutowym niewielka zmienność. W związku z okresem wakacyjnym obroty są niższe niż zazwyczaj. Inwestorzy czekają na koniec tygodnia i publikację danych makro z USA. Tym razem będą to doniesienia z rynku pracy, które mogą przybliżyć odpowiedź na pytanie kiedy dojdzie do podwyżek stóp procentowych.

 

Spokojny okres

Na rynku walutowym spokojny okres, niewielka zmienność i niskie obroty, czyli tzw. płytki rynek. Nie dotyczy to jednak tylko handlu złotym, ale też znajduje odbicie w handlu euro i dolarem. Inwestorzy oczekują na dane z amerykańskiego rynku pracy, które być może ożywią handel, zwiększając popyt na dolara.

 

Kursy walut

Dzisiejsze kursy walut kształtował się następująco: euro 4,1430 zł, dolar 3,7805 zł, frank szwajcarski 3,9070 zł, a funt około 5,89 zł. Od wczoraj nie nastąpiły zatem poważne zmiany, bo kursy są zbliżone do poziomów z kilku ostatnich sesji. Większe zmiany spodziewane są w czwartek i piątek.

 

Eurodolar bez większych zmian

Na głównej parze walutowej spokojnie. Zmian należy oczekiwać dopiero po publikacji danych odnośnie rynku pracy w USA. Wszystko za sprawą oczekiwań odnośnie termin podwyżek stóp w USA, co znacznie podniesie atrakcyjność dolara, powodując zmiany na parze EUR/USD i jednocześnie negatywnie odbijając się na zainteresowaniu walutami EM.

 

Perspektywy dla złotego

Złoty jest stosunkowo mało wrażliwy na bodźce krajowe takie jak ryzyko polityczne czy dane gospodarcze, ale reaguje na wydarzenia na szerokim rynku. W przypadku wrześniowych podwyżek stóp w USA zapewne szybko osiągnięty zostanie punkt oporu (powyżej 3,80) na parze z dolarem. Obecnie jest więc dobry moment do zakupu dolara na jednej z platform internetowych, np. na kantor.pl.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc