Na rynku walutowym nieco lepsze nastroje

2015-11-03

Na rynku walutowym spokojna atmosfera i pierwsze oznaki lekkiego ożywienia. Większy ruch związany jest z dobrymi odczytami PMI ze strefy euro i z Wielkiej Brytanii. Perspektywy wzrostu gospodarczego uspokoiły inwestorów. Złoty dąży do umocnienia, ale sytuacja nie jest dla niego łatwa, utrzymujący się silny dolar hamuje waluty EM.

 

Lepsze dane makro

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem odczytów makro. Indeksy PMI dla przemysłu strefy euro okazały się lepsze niż zakładano. Pozytywnie zaskoczyła Wielka Brytania, nie tyle samym odbiciem, co jego skalą. Dobry wynik także w Polsce. W USA co prawda niewielkie spadki, ale struktura zamówień wskazuje na wzrosty w kolejnych miesiącach. Pozytywna atmosfera udziela się rynkowi walutowemu.

 

Jutro kolejne odczyty

Jutro poznamy kolejne odczyty. Do końca tygodnia będziemy analizować napływające dane makro i szacować ich potencjalną siłę oddziaływania na rynki walutowe. Dolar utrzymuje mocną pozycję po wczorajszych wypowiedziach przedstawicieli FED, wskazówką co do dalszych kroków gremium mogą być dane makro.

 

Szansa na ograniczenie wzrostów na eurodolarze

Wczorajsze wystąpienie przedstawicieli FED daje szansę EBC na wdrożenie działań ograniczających wzrost eurodolara, ale też EBC nie chce przedwczesnej reakcji na luzowanie monetarne. Stąd też tak istotne mogą okazać się kolejne doniesienia z USA. Prognozy analityków mówią o mocniejszym dolarze, kurs dolara w ostatnich godzinach lekko rośnie.

 

Sytuacja na parach powiązanych ze złotym

Na parze z euro lekkie umocnienie w stosunku do wczorajszych poziomów, ale trudno jeszcze mówić o przełamaniu trendu wzrostowego. Dolar wciąż wysoko. Dzisiejsze kursy walut: euro 4,2466 zł co jest lekkim spadkiem, dolar 3,8682 zł  - umocnienie rzędu 0,25% w skali dnia. Silny funt, kurs brytyjskiej waluty wynosi 5,9530 zł. Franka rynek wycenia na 3,9080 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych