Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na rynku walutowym bez większych zmian, należy obserwować dolara

2015-02-09

Nowy tydzień rozpoczął się dla złotego bez większych zmian, jednakże obserwujemy odbicie sytuacji na parze EUR/USD. Złoty w stosunku do dolara jest stosunkowo słaby. Sytuacja, gdy euro straci do dolara będzie dla naszej waluty zagrożeniem. W przypadku pary EUR/PLN rozkład sił jest znacznie bardziej skomplikowany. Tutaj liczą się przede wszystkim przyczyny umocnienia albo słabości.

 

Wycena złotego bez zmian

Tydzień zaczął się dla złotego jak na razie bez większych zmian. Wycena złotego przebiega podobnie jak pod koniec minionego tygodnia. Dziś rano kurs franka szwajcarskiego wynosił 3,9645 PLN. Dolara amerykańskiego rynek wycenił na 3,6680 PLN a analitycy ostrzegają o możliwym umocnieniu tej waluty. W przypadku euro kwotowania wyniosły 4,1600 PLN.

 

Dzś rynek walutowy bez większych wahań

Wycena złotego podczas kilku minionych sesji przebiegała bez większych zaskoczeń i wahań. Nasza waluta wciąż oscyluje w pobliżu ostatnich maksimów. Taka sytuacja wynika z małych zmian na dominującej parze walut. Stabilna sytuacja przekłada się na wycenę walut emerging markets. W piątek dolar umocnił się, ale był to jedynie impuls do korekty, kurs dolara nie zmienił się znacząco.

 

Złoty uzależniony od kursu eurodolara

Większość analityków przekonuje, że ruch na parze USD/PLN uzależniony jest od kondycji EUR/USD. Należy jednak pamiętać, że nasza waluta wciąż zależna jest także od nastrojów wokół ryzyka i objawów paniki na rynku w związku z kryzysowymi sytuacjami o zasięgu globalnym.

 

Dobry moment na zakup dolara

Jeśli, mimo tego co zakładają analitycy, pod koniec tygodnia dolar znajdzie się w okolicy minimów z ubiegłego tygodnia, będzie to dobra okazja do zakupu amerykańskiej waluty. Należy też zwrócić uwagę, że spore wahania dotykają parę EUR/PLN. Korytarz dla euro kształtował się pomiędzy 4,1915 a 4,1515.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc