Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na rynku spokojnie, spadł kurs franka

2015-01-27

Od rana obserwujemy kontynuację wczorajszych trendów. Wartość złotego wobec euro spadła, ale co ucieszy zwłaszcza frankowiczów, nasza waluta odrabia straty wobec franka szwajcarskiego. Z całą pewnością można powiedzieć, że ten tydzień zaczął się dla złotego dobrze - zwłaszcza dla Frankowiczów, korzystamy z pozytywnych następstw decyzji EBC w sprawie programu QE.

 

 

Mocniejsze euro, słabszy frank

Kredytobiorcy z pewnością ucieszą się z dzisiejszego kursu franka. Rano rynek wycenił złotego następująco: 4,2120 PLN za euro, 3,7478 PLN za dolara amerykańskiego, a kurs franka wyniósł 4,1482 PLN. Obligacje nadal notują rekordy, rentowność wynosi około 2,1%.

 

 

Złoty korzysta z dobrych nastrojów

Choć euro podrożało, to także złoty skorzystał na dobrych nastrojach w związku z programem QE. Nasza waluta umocniła się zwłaszcza wobec franka szwajcarskiego, co teraz interesuje frankowiczów bardziej, niż pozostałe kursy walut powiązanych ze złotym na parach. Dzisiejsze notowania franka sa najniższe od czasu uwolnienia kursu, czyli od 15 stycznia.

 

 

Zagrożenie grexitem na razie bez większego wpływu na euro

Tak jak wczoraj przewidywaliśmy, potencjalny grexit, w związku z dojściem do władzy lewicowej Syrizy, jest słabszym impulsem od decyzji EBC w sprawie programu QE. Na szerokim rynku euro korzysta, podobnie waluty emerging markets, stąd wzrost wartości złotego. Dziś inwestorzy zwrócą uwagę na nasze dane makro.

 

 

Czego możemy się spodziewać w związku z publikacją danych makro?

Dziś poznamy dane dotyczące bezrobocia, sprzedaży detalicznej i PKB za ostatni kwartał. Najważniejsza będzie publikacja o PKB, oczekiwany jest niestety spadek dynamiki. Ogólnie prognozy są jednak pozytywne i jeśli się sprawdzą, bądź będą lepsze od oczekiwań, z pewnością będzie to szansa dla złotego. Frankowicze mogą liczyć na spadek kursu franka do poziomu około 4,10 PLN, ale tylko jeśli utrzyma się tendencja wzrostu kwotowań na parze EUR/CHF.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc