src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Na rynku funta zamieszanie

2017-03-15

Tydzień na rynku funta przebiega pod znakiem zmian. Podwyższona zmienność wynika zapewne z Brexitu i dosyć sprzecznych sygnałów. Dziś przyszedł czas na umocnienie funta co wynika z artykułu w The Times o możliwych podwyżkach stóp procentowych. Jutro ważny dzień, posiedzenie Banku Anglii.

 

Rynek zainteresowany dolarem, ale też funtem

Zainteresowanie uczestników rynku zwrócone dziś było głównie na dolara, ze względu na posiedzenie FED, ale mamy też interesujące bodźce na rynku funta. The Times opublikował artykuł, w którym padają sugestie, że Bank Anglii rozważa podniesienie stóp procentowych o 25 punktów bazowych, co podgrzewa atmosferę przed jutrzejszym posiedzeniem. Motywem miałaby być rosnąca inflacja "przy solidnym ożywieniu gospodarczym". Niewielka płynność sprawiła, że taki przekaż wywołał ożywienie i wzrost kursu. Dziś za GBP zapłacić trzeba 4,96 zł.

 

Dane makro i inne impulsy

Początek tygodnia upływa na dużej zmienności na funcie. Kurs funta waha się, ale nie przekracza poziomu 5 PLN. W poniedziałek wzrosty, we wtorek spadki a dziś znowu umocnienie. Brexit nie wyczerpał jeszcze swojego potencjału jako bodziec na rynku funta. Agencja Bloomberga podała informacje, że formalności mogą przeciągnąć się w czasie i zamiast w marcu, rozpocząć dopiero w czerwcu. Cóż, z pewnością wszelka niepewność nie jest teraz dobrym sygnałem dla inwestorów, więc to należy uznać jednak za minus. Pogłoski o odłączeniu Szkocji od Wielkiej Brytanii straciły na znaczeniu po publikacji sondażu, z którego wynika, że aż 57 proc. Szkotów byłoby przeciwnych takiemu obrotowi spraw. W międzyczasie poznamy odczyty makro, tym razem dane z rynku pracy.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych