Na rynku franka na razie spokojnie

2016-03-08

Na rynku franka dosyć spokojny dzień. Na parze ze złotym frank lekko zyskiwał, ale kurs nadal utrzymywał się poniżej 4 PLN. Wieczorem frank stracił do złotego, a na kantor.pl trzeba było zapłacić za niego tylko 3,9653 zł. Inwestorzy oczekują na zbliżające się posiedzenie EBC i RPP, a także na ewentualną reakcję SNB na decyzje banku centralnego Strefy Euro.

 

Przed południem spokojnie

Przedpołudnie upłynęło spokojnie. Na parach ze złotym stabilna sytuacja. Po złych danych z Chin zainteresowanie frankiem nieco wzrosło, ale większe zmiany nastąpiły dopiero po południu. Finalnie po 22.00 średni kurs franka wynosił już tylko 3,93 zł, a na kantor.pl trzeba było za niego zapłacić 3,9653 zł. Inwestorzy nie wykonują gwałtownych ruchów, czekając na zbliżające się posiedzenie EBC i na decyzje, które mogą mieć też konsekwencje dla franka. Dzień po posiedzenie EBC zbierze się RPP. Analitycy nie przewidują żadnych zmian, jeśli chodzi o krajową politykę pieniężną.

 

Pogorszenie nastrojów

Dziś z uwagi na złe dane makro z Chin widoczne było pogorszenie nastrojów wokół rynków wschodzących, ale złoty zachował się bardzo dobrze. Kursy franka i dolara znacznie poniżej 4 PLN. Kurs euro nie przekraczał 4,33 zł. Funt oscylował wokół 5,58-5,60 zł. Jeśli chodzi o brytyjską walutę, to większy ruch możliwy jest jutro, kiedy to poznamy odczyty z Wielkiej Brytanii. Dziś w kalendarium wydarzeń mieliśmy tylko przedpołudniowe wystąpienie Marka Carney’a, prezesa Banku Anglii w parlamencie, m.in. na temat Brexitu. Wieczorem kurs funta na kantor.pl wynosił 5,5635-5,6030 zł, kurs franka 3,9358-3,9648 zł, euro 4,3086-4,3376 zł, a dolara 3,9159-3,9409 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych