Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na parze USD/PLN bez większych zmian mimo gorszych danych z USA

2016-09-16

Eurodolar broni się cały czas przed przeceną, a na parze USD/PLN bez większych zmian, mimo wczorajszych słabszych danych z USA. Dziś na kantor.pl dolar wyceniany jest w sprzedaży na 3,87 zł, tj. nawet o 1 gr więcej niż przed rozczarowującymi doniesieniami o wysokości produkcji i sprzedaży.

 

Publikacje z USA rozczarowały

Wczoraj opublikowane zostały dane makro z USA. Poznaliśmy odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Oba te wskaźniki kondycji gospodarki wypadły rozczarowująco. Produkcja spadła aż o -0,4 proc. Znacznie gorzej jest w przypadku sprzedaży detalicznej. Prognozowano wzrost rzędu 0.4 proc, tymczasem doszło do spadku o -0,1 proc. Indeksy badające nastroje wśród kadry menadżerskiej wypadły lepiej, ale nie poprawia to sytuacji dolara. Prawdopodobieństwo podwyżek stóp spadło już poniżej 50 proc. Na parze ze złotym bez większych zmian. Przed publikacją danych kurs dolara wynosił 3,86 zł, a dziś jest to nawet 3,87 zł.

 

Na parze ze złotym bez większych zmian

Dolar, jak wspomnieliśmy bez większych zmian. Na parze z euro konsolidacja. Dziś kolejne dane z USA, przed nami także odczyty z Polski. Za nami posiedzenie SNB, tu także polityka pieniężna nie uległa zmianom, podtrzymane zostało stanowisko, że frank jest przewartościowany. Kurs franka wynosi 3,96 zł, euro kosztuje 4,32 zł. BoE również nie wprowadził zmian w dotychczasowej polityce. Podsumowując - działo się dużo, ale obyło się bez zaskoczeń.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc