Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na parze GBP/PLN złoty mocniejszy

2016-09-14

Dziś rynek żyje jeszcze słabszymi danymi makro, inflacja nie spełniła oczekiwań ani w relacji miesiąc do miesiąca, ani rok do roku. Na parze GBP/PLN umocnienie złotego. Na pozostałych parach także lepsza sytuacja jeśli chodzi o naszą walutę. Jutro wydarzeniem dnia na rynku funta będzie posiedzenie Banku Anglii.

 

Umiarkowanie dobre dane z Wielkiej Brytanii

Wczorajsze doniesienia z Wielkiej Brytanii słabsze od oczekiwań, ale i tak lepsze niż dane za lipiec. Optymistyczne szacunki co do danych makro z Wielkiej Brytanii nie do końca się sprawdziły, ale nie jest źle. Inflacja CPI za sierpień wyniosła 0,3 proc. miesiąc do miesiąca i 0,6 proc. rok do roku, oczekiwano wartości odpowiednio o 0,1 proc. większych. Podobnie wyglądają dane w przypadku inflacji bazowej. Są poniżej oczekiwań, ale lepsze niż poprzednie odczyty. Słabsze dane napłynęły natomiast ze strefy euro. Na parze GBP/PLN spadek wartości funta z 5,15 zł do 5,12 zł w sprzedaży. Rynek silnie zareagował na wspomniane wyżej dane.

 

Dziś dane z rynku pracy, jutro posiedzenie BoE

Dziś poznaliśmy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii i okazuje się, że stopa bezrobocia ustabilizowała się na poziomie 4,9 proc. pozwoliło to na wyhamowanie spadków funta po słabszych danych z wczoraj. Rynek pracy w wydaje się być stabilny, za czym przemawia nie tylko stały procent bezrobocia, ale też rosnąca dynamika wynagrodzeń, nawet większa niż mówiły prognozy. Bez wątpienia dane te stanowią wsparcie dla funta. Jutro z kolei wydarzeniem dnia będzie posiedzenie Banku Anglii, możliwe więc będą zmiany jeśli chodzi o kurs funta. Parę GBP/PLN warto uważnie obserwować.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc