Komentarze walutowe Kantor.pl

Na parach duża zmienność, potaniał funt

2016-03-10

W odpowiedzi na decyzje EBC o wielkości programu QE i obniżce stóp procentowych w Strefie Euro rynek zafundował inwestorom huśtawkę. Podwyższona zmienność odczuwalna była do samego wieczora. Złoty zachował się stabilnie, na parach nie odnotowując diametralnych amin. Wyjątek stanowi brytyjski funt, gdzie zanotowano spadek kursu rzędu 5 groszy.

 

Reakcja na decyzję EBC

Reakcją na decyzję EBC była podwyższona zmienność. Obserwując relacje głównej pary walutowej łatwo było przeoczyć sytuację funta szterlinga. A była ona dziś bardzo ciekawa. Funt na parze ze złotym stracił aż 5 groszy. Jeszcze wczoraj wieczorem kurs funta wynosił 5,60, a dziś popołudniu było to tylko 5,55 zł. Na parze GBP/EUR zestawienia pokazują wartości średnio od 1,2849 do 1,2850.  Trudno wyrokować, co przyczyniło się do tak drastycznych spadków na funcie. W czasie konferencji po posiedzeniu EBC Mario Draghi mówił nie tylko o decyzjach jakie zapadły w sprawie programu skupu aktywów i stóp procentach, ale też przedstawił prognozy dotyczące inflacji i wzrostu gospodarczego. Wypadają one więcej niż słabo.

 

Jutro dane makro  Wielkiej Brytanii

Jutro poznamy dane makro z Wielkiej Brytanii. Będą to odczyty dotyczące bilansu handlu zagranicznego i oczekiwań inflacyjnych. Jeśli chodzi o oczekiwania inflacyjne, to dotychczas kształtowały się one w okolicy 2 proc., a prognozy w sprawie bilansu handlowego oscylują wokół kwoty –10,3 mld. Nic nie zapowiada, by odczyty miały być znacząco lepsze niż poprzednio, zatem funt raczej nie otrzyma wsparcia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych