Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na linii Grecja- UE nadal bez porozumienia

2015-06-25

Wczorajsze spotkanie przedstawicieli Unii i Grecji zakończyło się już po godzinie. Kompromisu nie wypracowano. Dziś dalsza część negocjacji, tym razem swoje propozycje przedstawią negocjatorzy unijni. Na złotym konsolidacja, niektóre pary dotarły do punktu oporu.

 

Złoty stabilny, choć lekko osłabiony

Mimo braku porozumienia z Grecją w sprawie reform, złoty jest stosunkowo stabilny. Dzisiejsze, poranne notowania przedstawiają się następująco: 4,1690 PLN za euro, 3,7219 PLN za dolara amerykańskiego i 3,9841 PLN wobec franka szwajcarskiego. Kurs funta wynosił 5,8502 PLN, granicą jest punkt oporu na 5,87 PLN.

 

Osłabienie walut EM

Niestety z braku porozumienia z Grecją nastąpiło kolejne osłabienie walut EM, ale mimo wszystko złoty jest nadal stabilny. Rynki wschodzące zależne są od impulsów z szerokiego rynku, zatem porozumienie z Grecją jest dla nich bardzo istotne. Dziś kolejna tura negocjacji, tym razem swoje propozycje przedstawią delegaci Unii.

 

Czego możemy się spodziewać?

Tradycją jest już, że negocjacje z Grecją trzymają w napięciu do samego końca, a kompromis przychodzi w ostatniej chwili. Tak też będzie prawdopodobnie tym razem. Presja podażowa na waluty EM jest wyraźnie odczuwalna, ale złoty powinien się wybronić. Trwają negocjacje, tymczasem ‘do gry’ wkracza NBP i MF, obiecując ewentualną interwencję, co ma zniechęcić spekulantów przed rozgrywaniem słabszego złotego.

 

Warto śledzić kursy walut na platformach internetowych

Dobrym odzwierciedleniem tego, co dzieje się na rynku walutowym są kursy walut w kantorach internetowych. Wykresy techniczne wyraźnie wskazują na konsolidację. Wybicia próbował dolar, ale na razie nie jest ono kontynuowane, do punktu oporu dotarł też brytyjski funt.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc