Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na koniec roku złoty odrabia straty

2014-12-31

Niewielki ruch na rynku, brak impulsów do zmiany kursów, mała aktywność inwestorów. Złoty po wczorajszym odbiciu nadal odzyskuje. Kurs euro bez większych zmian mimo pozytywnych danych ze strefy euro. Sesja zapowiada się spokojnie. Koniec roku nie sprzyja zaangażowaniu w handel. Na większe zmiany czekamy do przyszłego tygodnia.

 

Euro nie zareagowało

Nieco zaskakujący jest fakt, że kurs euro, zwłaszcza do dolara nie zmienił się znacząco pod wpływem doniesień z Grecji ani dobrych danych ze strefy euro. O ile brak reakcji na niepewną sytuację polityczną w Grecji jest informacją budującą, to już niewrażliwość na dane opublikowane przez EBC nieco niepokoi. Dynamika podaży pieniądza M3 i inflacja CPI osiągnęły wskaźniki lepsze niż prognozowano, a tempo spadku kredytów jest niższe, co powinno być dla euro wsparciem.

 

Nadzieja na ożywienie w regionie

Euro to jedna z walut, z którymi złoty powiązany jest na parach, stąd tak duże zainteresowanie strefą euro. Dobre dane dają nadzieję na ożywienie w strefie euro i umocnienie tej waluty. Prognozy mówią, że EBC rozszerzy program skupu aktywów, rynek jest już przygotowany i taka informacja nie zaskoczy inwestorów.

 

Złoty odzyskuje straty

Złoty po sztuczne wywołanym spadku odrabia straty. Spekulanci wykorzystując strategię końca roku, mniejszej płynności i z góry założonych działań doprowadzili do spadków największych od dwóch lat. Kursy walut osiągnęły niebezpieczny poziom, jednak obecnie nie ma już podstaw do angażowania się w handel. Złoty zdołał odrobić straty, wsparciem było w okolicy 4,25 zł za euro.

 

Dzisiejsze notowania

Dzisiaj rano kursy najważniejszych walut powiązanych ze złotym na parach kształtowały się następująco: wobec euro 4,2646 zł, za dolara amerykańskiego 3,5088 zł, za funta brytyjskiego 5,4645 zł a za franka szwajcarskiego 3,5485 zł. Jako, że złoty osiągnął poziom wsparcia, możliwe są kolejne przeceny.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc