Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na parze GBP/PLN umocnienie złotego

2016-09-20

Rynki skupione są dziś przede wszystkim na oczekiwaniu na decyzję FED, ale nie można pominąć umocnienia złotego na parze z brytyjskim funtem. Złoty zaczął umacniać się na tej parze już wczoraj, a dziś kontynuował ten ruch. Na rynku forex obserwowaliśmy nawet 5,01 zł za funta. Na kantor.pl kurs sprzedaży wynosi 5,03 zł.

 

Złoty mocniejszy

Wczoraj na parze GBP/PLN rozpoczął się, widoczny i dziś, proces umacniania naszej waluty. Kurs funta osiągnął nawet 5,01 zł, a na kantor.pl w sprzedaży jest to 5,03 zł, w skupie nawet poniżej 5 zł. Złoty znajduje się obecnie w dobrej kondycji, ale na tej parze wciąż istnieje ryzyko odbicia, jeśli jednak do tego nie dojdzie, możliwe są nawet minima sprzed miesiąca i zejście na dłużej poniżej poziomu 5 PLN. Słabsza kondycja funta wynika zapewne z decyzji BoE o kształcie polityki pieniężnej, bo ostatnie dane makro wypadły dobrze.

 

Wyważone stanowisko BoE

Rynek skupia się dziś jednak głównie na oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję FED. Na bieżąco o wszystkich istotnych zmianach kursów walut i czynnikach mogących mieć na nie wpływ informować będziemy na kantor.pl. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do funta. BoE na razie stawia na wyważone stanowisko i dosyć stonowane wypowiedzi. Tak też jest w przypadku nowego członka w Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii. Michael Saunders w udzielonym dzisiaj wywiadzie twierdzi, że rosnące bezrobocie będzie skłaniać do obniżki stóp, ale też spowolnienie gospodarcze w wyniku Brexitu nie osiągnie tak dużych rozmiarów jak zakładano wcześniej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc