Na funcie niewielkie odbicie

2016-01-12

Na szerokim rynku widoczna dominacja dolara nad walutami surowcowymi. Na głównej parze dosyć spokojnie, a funt zaliczył wczoraj niewielkie odreagowanie spadków. Dziś jednak na funcie ponownie widoczna tendencja spadkowa. Presja podażowa jest wyczuwalna, choć na parze ze złotym widocznych ruchów raczej nie było. Złoty jest za słaby.

 

Odreagowanie na funcie za nami

Na szerokim rynku wczoraj miało miejsce odreagowanie na funcie po ostatnich spadkach. Dziś jednak ponownie wyczuwalna jest presja  podażowa. Opublikowane zostały dane o kurs funta - niewielkie odbicieprodukcji przemysłowej i niestety były one dla funta rozczarowujące. W listopadzie brytyjska gospodarka nie radziła sobie najlepiej. Produkcja spadła miesiąc do miesiąca aż o 0,7 proc. podczas gdy rynek oczekiwał braku zmian. Rok do roku wzrost wynosi zaledwie 0,9 proc, podczas gdy wcześniejsze szacunki mówiły o wzroście rzędu 1,7 proc. Dane z Wielkiej Brytanii bez wątpienia są słabe i nie pozwalają  funtowi na umocnienie na szerokim rynku. Podobnie słabną też oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych. Bank Anglii nie idzie w ślad za FED i podwyżek na razie nie należy się spodziewać.

 

Na parze ze złotym spokojnie, choć kurs funta spadł

Na parze ze złotym stabilnie. Funt rozpoczął dzień mocno. Tuż po godzinie 10.10 kurs funta wynosił 5,8202 zł, by po odczytach z Wielkiej Brytanii spaść do poziomu około 5,78 zł. W południe za funta zapłacić trzeba było 5,76 zł. Dziś kurs funta jest pod presją podażową, gdyby nie awersja do ryzyka, złoty miałby większą szansę na umocnienie się na tej parze.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych