Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na franku stabilnie, funt traci

2016-10-05

Na parze ze szwajcarskim frankiem stabilnie, podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o euro. Na rynkach jest jednak obserwowana większa zmienność. Szczególną uwagę zwraca oczywiście silny dolar, ale także słabnący z każdym dniem funt szterling. Dziś na parze GBP/PLN osiągnięte zostały okolice 4,91 zł. Uwagę zwracają dane makro z Wielkiej Brytanii.

 

Dane z Polski umiarkowanie dobre

Poznaliśmy publikacje makro z Polski. Można uznać je za dobre. Co prawda inflacja nie osiąga zamierzonego celu, ale pozostałe dane wypadły nieźle. Może to być wskazówka co do dalszych decyzji RPP. Analitycy nie przewidują zmian polityki monetarnej. Nasza waluta pozostaje stabilna na parach. Sytuacja jest dobra w przypadku euro i szwajcarskiego franka. Kurs tej ostatniej waluty wynosi 3,9577 zł. Złoty mocniejszą pozycje zyskuje na parze z funtem szterlingiem, co może nieco zaskakiwać zważywszy na dobre dane z Wielkiej Brytanii.

 

Funt traci

Brytyjska waluta od dłuższego już czasu jest w kłopotach, choć przez pewien okres poruszał się w torze wyznaczającym linie konsolidacji. Niestety w ostatnim okresie przeważyły słowa T. May o rozpoczęciu wiosną procedury opuszczenia Unii i funt ponownie zaczął tracić. Zgodnie ze słowami premier procedury rozpocząć się mają najpóźniej pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Dziś kurs funta szterlinga wynosi 4,91 zł, niewykluczone są dalsze spadki. Brytyjskiej walucie nie pomogły zbytnio nawet dobre dane makro. PMI dla przemysłu i sektora konstrukcyjnego wypadło bardzo dobrze, są to wyniki najlepsze od miesięcy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc