Na franku od wczoraj bez większych zmian

2016-01-21

Za nami próba stabilizacji, przez kilkanaście godzin obserwowaliśmy drobne wahania kursu, ale ostatecznie dzień kończymy tak samo jak wczoraj, w okolicy 4,11 zł za franka. Rynek skupiony był dziś na wystąpieniu prezesa EBC, krajowe odczyty makro przeszły bez większego echa.

 

 Próba stabilizacji za nami

Złoty próbował wypracować stabilniejszą pozycję po ostatnich spadkach, ale do umocnienia nie doszło. W trakcie dnia byliśmy świadkami niewielkich wahań kursu, niestety na koniec frankdnia nie udało się zejść poniżej 4,11 zł, co było także wczorajszym średnim kursem. Przypomnijmy, że jest to kurs najwyższy od roku, od czasu uwolnienia franka. Niestety naszej walucie nie pomogły dobre odczyty makro i nie udało się umocnić na parach. W tej stacji utrzymanie dotychczasowych kursów walut uznać należy za sukces, choć bez wątpienia ma on gorzki smak. Frank pozostaje jedną z najchętniej kupowanych walut, trudno będzie o dobry kurs. Najłatwiej będzie kupić taniego franka korzystając z modelu transakcji na kantor.pl

 

Dzisiejsze notowania

Dzień złoty zaczął od próby stabilizacji. Poranne kursy walut kształtowały się następująco: 4,4869 zł za euro, 4,1038 zł za franka szwajcarskiego, 4,1166 zł za dolara amerykańskiego i 5,8408 PLN w relacji do funta. Dzień kończymy z frankiem po 4,1192 zł. Rekordowy kurs franka, jak widać, nadal się utrzymuje. Kondycja złotego jest zła, rokowania jeśli chodzi o spadek kursu franka nie są dobre. W najbliższym czasie należy liczyć się z drogim frankiem i rosnącą wysokością rat kredytów walutowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych