Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Na EUR/USD i USD/CAD wyraźne odbicia – czy to początek nowych trendów?

2018-10-05

Kurs eurodolara w dość dobrym stylu obronił wsparcia wskazywane we wczorajszym raporcie wykonując całkiem spory ruch w górę do okolic 1,1540. Jak widać na poniższym wykresie w tych okolicach znajdują się pierwsze, istotne opory i był to punkt gdzie nastąpiła aktywacja strony podażowej.

 

W ostatnich godzinach na tym rynku oglądamy cofniecie, które póki co przybrało postać jakiegoś  trendu bocznego. Moim zdaniem dopóki będą utrzymane wsparcia znajdujące się między  1,1468 a 1,1460, to szanse na realizację scenariusza z korektą płaską rozszerzoną, a co za tym idzie na wzrosty tej pary, będą całkiem spore. Warunkiem koniecznym realizacji scenariusza wzrostowego jest skuteczny atak na wczorajsze maksima , które znajdują się na  1,1541. Jeśli taki ruch wystąpi, to moim zdaniem kolejnych celów dla tego rynku zapewne w perspektywie kilku dni szukałbym w okolicach strefy 1,1610-1,1660, której genezę pokazałem na powyższym wykresie. Z drugiej strony co by się stało jeśli wsparcie na 1,1460 zostanie pokonane ? Moim zdaniem  celem dla kursu EUR/USD powinny wówczas być okolice 1,130, gdzie znajdują się minima z sierpnia br. Oczywiście wówczas wariant z korektą płaską rozszerzoną zostanie zanegowany, a w konsekwencji wrześniowe wsparty EUR/USD trzeba będzie uznać jako załamaną falę C średnioterminowej korekty.

Z kontynuacją wzrostów mieliśmy z kolei do czynienia na rynku USD/CAD , a opory znajdujące się w okolicach 1,2890 zostały pokonane.

Obecnie celem dla tej pary wydają się być dość mocne opory, które znajdują się w okolicach 1,2960. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Moim zdaniem pokonanie z marszu tego poziomu nie będzie łatwe, a tym samym dla inwestorów uznających ostatni ruch jako większą korektę okolice ww. poziomu mogą być dobrym miejscem do realizacji zysków z długich pozycji. Jeśli chodzi o najbliższe wsparcia, to znajdują się one na 1,2915, a kolejne w pobliżu 1,2890-1,2865. Kluczowe dla mnie wsparcie znajduje się natomiast na 1,2820 i dopóki będzie utrzymane, ostatnie minima można będzie traktować jako zakończenie średnioterminowej struktury korekcyjnej na tym rynku.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc