Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na dolarze zwiększona zmienność

2015-08-26

Rynek pozna dane makro z USA, będą one stanowiły impuls do zmian na dolarze, ale w szerszym ujęciu nie zmieniają wiele. Wizja podwyżki stóp w USA przesuwa się o kolejne miesiące. Najwcześniejszym możliwym terminem, według analityków, a  także niektórych członków FED, jest grudzień bieżącego roku.

 

Duża zmienność na dolarze

Chwilowo obserwujemy wzmożoną zmienność na dolarze. To skutek publikacji danych o dynamice zamówień. Będzie to zapewne impuls do zmiany na krótkich pozycjach, a w szerszym ujęciu nie przyniesie większych zmian. Rynek skupi się na wystąpieniu W. Dudley’a.

 

Podwyżka stóp w grudniu

Najwcześniejszym możliwym terminem podwyżek stóp w USA jest dopiero grudzień, tak wynika ze słów Williama Dudley’a, przedstawiciela FED. Amerykanie oczekują na impulsy ze strony rynków finansowych i przyglądają się, jak kształtuje się inflacja. Dzisiejsze dane makro wypadły lepiej niż się spodziewano, stąd wzrosty na dolarze, ale w szerszym ujęciu nie zmieniają one sytuacji amerykańskiej waluty.

 

W piątek dane z Europy

Euro na razie nie reaguje znacząco na spadki na giełdach. Analitycy spodziewają się kolejnych wzrostów na eurodolarze. W piątek poznamy dane o inflacji z Półwyspu Iberyjskiego i strefy euro. Mogą być one impulsem do zmian kursu euro.

 

Aktualne kursy walut z rynku Forex

Najnowsze kursy walut kształtują się następująco: euro 4,24 zł, dolar 3,73 zł, frank szwajcarski 3,93 zł, a funt 5,78 zł. Wieczorne kursy są w przypadku trzech pierwszych walut o 1 do 3 groszy wyższe niż średni kurs NBP z dzisiejszego dnia, jedynie funt brytyjski kończy dzień o 1 gr niżej niż średni kurs dla tej waluty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc