Na dolarze zwiększona zmienność

2015-08-26

Rynek pozna dane makro z USA, będą one stanowiły impuls do zmian na dolarze, ale w szerszym ujęciu nie zmieniają wiele. Wizja podwyżki stóp w USA przesuwa się o kolejne miesiące. Najwcześniejszym możliwym terminem, według analityków, a  także niektórych członków FED, jest grudzień bieżącego roku.

 

Duża zmienność na dolarze

Chwilowo obserwujemy wzmożoną zmienność na dolarze. To skutek publikacji danych o dynamice zamówień. Będzie to zapewne impuls do zmiany na krótkich pozycjach, a w szerszym ujęciu nie przyniesie większych zmian. Rynek skupi się na wystąpieniu W. Dudley’a.

 

Podwyżka stóp w grudniu

Najwcześniejszym możliwym terminem podwyżek stóp w USA jest dopiero grudzień, tak wynika ze słów Williama Dudley’a, przedstawiciela FED. Amerykanie oczekują na impulsy ze strony rynków finansowych i przyglądają się, jak kształtuje się inflacja. Dzisiejsze dane makro wypadły lepiej niż się spodziewano, stąd wzrosty na dolarze, ale w szerszym ujęciu nie zmieniają one sytuacji amerykańskiej waluty.

 

W piątek dane z Europy

Euro na razie nie reaguje znacząco na spadki na giełdach. Analitycy spodziewają się kolejnych wzrostów na eurodolarze. W piątek poznamy dane o inflacji z Półwyspu Iberyjskiego i strefy euro. Mogą być one impulsem do zmian kursu euro.

 

Aktualne kursy walut z rynku Forex

Najnowsze kursy walut kształtują się następująco: euro 4,24 zł, dolar 3,73 zł, frank szwajcarski 3,93 zł, a funt 5,78 zł. Wieczorne kursy są w przypadku trzech pierwszych walut o 1 do 3 groszy wyższe niż średni kurs NBP z dzisiejszego dnia, jedynie funt brytyjski kończy dzień o 1 gr niżej niż średni kurs dla tej waluty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych