Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Na dolarze spokojnie

2016-10-30

Rynek oczekiwał w tym tygodniu przede wszystkim na dane z USA, a na parze USD/PLN mówiło się nawet o przekroczeniu progu 4 PLN. Po publikacji odczytów złoty zachowuje się na razie stabilnie, choć większy ruch na rynku przewidywany jest dopiero na poniedziałek. Rosną oczekiwania wobec FED.

 

Dynamika wzrostu przyśpieszyła

Rosną oczekiwania wobec FED. Dynamika wzrostu gospodarczego za trzeci kwartał w USA wyraźnie wzrosła, jeśli zestawić ją z danymi za pierwszy kwartał, co ponownie pobudza do rozważań nad terminem podwyżek stóp. Grudniowy termin staje się jeszcze bardziej prawdopodobny, przypomnijmy, że ostatnio prawdopodobieństwo takiego obrotu spawy wynosiło 75 proc. Nieco wątpliwości budzić może natomiast rozkład czynników wpływających na taki wynik odczytu. Ich struktura nie jest na tyle jednoznaczna, by z całą pewnością wskazywać na ożywienie gospodarcze w dalszej perspektywie czasu.

 

Posiedzenie FED niebawem

Już niebawem rozpocznie się posiedzenie FED. Będzie się ono odbywać w dniach 1-2 listopada, a tuż po nim należy spodziewać się komunikatu. Rynki oczekują wyraźniej wskazówki co do terminu zmiany stóp. Dolar reaguje zaskakująco spokojnie. Na parze ze złotym dobry, dla naszej waluty, rezultat 3,95 zł. Jeśli komunikat okaże się gołębi, możemy liczyć na umocnienie złotego a tej parze, powstanie bowiem presja podażowa na dolara. Rozbudzone nadzieje inwestorów są jak na razie duże, ale złoty trzyma się dobrze, wziąwszy pod uwagę, że część analityków przed piątkowymi odczytami sugerowała możliwość przekroczenia bariery 4 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc