Na dolarze lekkie odbicie

2016-02-15

W połowie zeszłego tygodnia, gdy dolar był wyjątkowo słaby i notowaliśmy kolejne minima fala spadkowa na parze USD/PLN wyglądała wyjątkowo obiecująco. Ten tydzień zaczynamy od odbicia na dolarze, ale analitycy, opierając się na wykresach technicznych, przewidują po obecnej korekcie kontynuację ruchu spadkowego.

 

Odbicie na dolarze

Na dolarze lekkie odbicie. Po fali spadków kwotowań dolara czas na korektę. Analiza wykresów technicznych pozwala stwierdzić, że trend spadkowy na dolarze rozpoczął się 21 stycznia, a mniej więcej od połowy minionego odbicie na dolarzetygodnia obserwujemy odbicie. Po korekcie trend spadkowy powinien być kontynuowany. Punktem wsparcia będą zapewne okolice 3,86 PLN a jeśli zostaną przekroczone, wówczas będzie to wyraźny sygnał do kontynuacji spadków, być może aż do 3,6750 zł, czyli minimów z października. Jest to optymistyczny scenariusz dla złotego, ale trudno  powiedzieć, czy zostanie zrealizowany. Istotne mogą okazać się czynniki wewnętrzne i lokalne, które teraz zepchnięte są na dalszy plan, czyli ustawa frankowa i potencjalne obniżenie ratingu.

 

Złoty mocniejszy na parze z euro

Złoty umocnił się natomiast na parze z euro, choć już w piątek w godzinach popołudniowych obserwowaliśmy wyhamowanie aprecjacji złotego na parze z euro. Obecnie układ techniczny wskazuje na konsolidację, a kurs porusza się przy dolnej linii wyznaczonej przez miesięczne minima, czyli w okolicy 4,40 zł. Wieczorem za euro trzeba było zapłacić 4,41 zł a za franka 4,01 zł. Kurs dolara wynosił 3,95 zł a kurs funta szterlinga 5,70 zł. W ciągu kilkunastu ostatnich godzin funt umocnił się aż o  5 groszy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych