Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Słaby złoty, mocny dolar -trend trwa

2016-11-17

Trend wytyczony w ciągu kilku ostatnich miesięcy, a niezmiernie dynamiczny podczas mijającego tygodnia, utrzymuje się. Dolar pozostaje mocny, a złoty nadal słaby. Inwestorzy skupili się także na wyprzedaży obligacji. Niepokoi ich zapewne polityka banków centralnych.

 

Oczekiwania wobec dolara są duże

Nadal duże pozostają oczekiwania wobec dolara. Właściwie w tej kwestii nic się nie zmienia od dłuższego czasu, z tym że ostatnio doszedł jeszcze jeden czynniki w postaci polityki ekonomicznej nowego prezydenta USA. Obecnie inwestorzy liczą nie tylko na grudniową podwyżkę stóp, ale też rozwijają perspektywę wzrostu inflacji i związanego z tym, w dalszej perspektywie, zaostrzenia polityki monetarnej. Dolar ma przynieść zyski, czy tak się stanie? Na pewno czeka nas jeszcze kilka tygodni wysokich kwotowań tej waluty. Jeśli dojdzie do podwyżki stóp w  grudniu, dolar jeszcze bardziej się umocni.

 

Na głównej parze konsolidacja

Na głównej parze wciąż trwa konsolidacja. Na parach związanych ze złotym niekorzystna sytuacja naszej waluty, która słabnie już od dłuższego czasu. Kursy walut pozostają wysokie. Euro kosztuje 4,45 zł. Kurs dolara wynosi 4,18 zł, kurs franka szwajcarskiego 4,16 zł a kurs funta blisko 5,21 zł. Publikacje makro z dzisiejszego dnia to: protokół z posiedzenia EBC, wystąpienie przedstawicieli FED,  odczyty inflacyjne dla strefy euro i USA. Poza tym także seria innych danych z USA mających wpływ na ruchy FED. Możliwe wsparcie dla funta szterlinga, z uwagi na dobre prognozy dotyczące sprzedaży detalicznej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc