Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Mocny dolar – główne pary naruszyły ostatnie ekstrema – oczekiwana kontynuacja?

2018-05-16

Wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin na rynku walutowym było wyraźne umocnienie dolara, a indeks reprezentujący siłę amerykańskiej waluty jak i większość głównych par zanotowała nowe ekstrema. Póki co jednak nie doprowadziło to do przyspieszenia trendów i można nawet powiedzieć, że obecnie obserwujemy swego rodzaju uspokojenie nastrojów. Wydaje się jednak, patrząc głównie na trendy najważniejszych par, że proces umacniania amerykańskiej waluty powinien być jeszcze przez jakiś czas kontynuowany.

 

 

Jeśli chodzi o EUR/USD, to z wariantu z dwufazową korektą wzrostową nic nie wyszło, a naruszenie ostatnich minimów sugeruje, że co najwyżej możemy tutaj oczekiwać budowania jakiegoś trendu bocznego.

Taki scenariusz będzie możliwy dopóki dzisiejsze nocne minima (1.1815) nie zostaną pokonane. Jeśli tak się jednak stanie, to kolejnym celem dla kursu EUR/USD powinna być strefa 1.170-1.1550, której genezę pokazałem na poniższym wykresie.

Jeśli jednak trend boczny będzie obecnie kontynuowany, to gdzie można szukać celu takiego odbicia ? Moim zdaniem w okolicach 1.1940, gdzie znajduje się dolna część prezentowanej na pierwszym z powyższych wykresów strefy oporów.

Umacniający się dolar doprowadził na wykresie USD/JPY do wybicia górą z formacji trójkąta, którą to formację opisywałem wczoraj.

Obecnie oglądamy na tej parze cofnięcie, które może być ruchem powrotnym po tym wybiciu. Dla mnie dopóki nie zejdziemy poniżej 109.80, preferowanym scenariuszem będzie kontynuacja umacniania dolara względem jena w kierunku 111.40, gdzie znajduje się modelowy zasięg ruchu wynikający z szerokości formacji trójkąta.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc