Mocniejszy funt i dolar, interesujący przebieg ostatniej sesji

2015-05-08

Obserwatorzy rynku walutowego z pewnością z zainteresowaniem śledzili ostatnią sesję. Nie brakowało interesujących zwrotów, odwróceniu uległy trendy mające wpływ na wycenę złotego. Dziś złoty stracił w stosunku do funta i dolara. Niski poziom rentowności długu spowodował odwołanie przetargu przez Ministerstwo Finansów.

 

 Powyborczy optymizm, funt odrabia straty

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Wygrali rządzący konserwatyści. Niewielkie partie o skrajnych poglądach zyskały marginalne poparcie. Rynek zareagował błyskawicznie. Kurs funta odrobił straty z całego tygodnia, ale optymizm powinien utrzymać się zaledwie do końca tygodnia, potem należy spodziewać się wpływu czynników takich jak impulsy makro, prognozy i oczekiwania inwestorów – jednym słowem – powrotu do codzienności.

 

Zmiany kwotowań na parach

Na szerokim rynku poważne zmiany. Doszło do odwrócenia trendów wpływających na wycenę złotego. Co prawda dobre dane z Niemiec pomogły złotemu, ale obniżka kwotowań eurodolara negatywnie odbiła się na parze USD/PLN. Interesujący scenariusz rozegrał się na parze GBP/PLN. Brytyjski funt odrobił aż 16 groszy. Funt umocnił się też do dolara.

 

Impulsy makro z USA

W kalendarium dzisiejszych wydarzeń brak odczytów z Polski, najważniejszym impulsem będą więc odczyty z USA, gdzie  do publicznej wiadomości podane zostaną dane o rynku pracy (odczyt NFP). Po wcześniejszych deklaracjach przedstawicieli FED wiemy już, że jest to jeden z czynników wpływających na dalsze ruchy FED.

 

Funt i dolar odrabiają straty

Dziś rano zauważalne były spore zmiany w wycenie złotego. Rynek wycenił główne waluty następująco: 3,6045 PLN za dolara, 4,0427 PLN za euro, 5,5882 PLN za funta szterlinga i 3,9078 PLN za szwajcarskiego franka. Złotemu zaszkodziły dodatkowo poranne dane z  Chin, które negatywnie wpłynęły na postrzeganie EM.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych