Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Mocniejszy funt i dolar, interesujący przebieg ostatniej sesji

2015-05-08

Obserwatorzy rynku walutowego z pewnością z zainteresowaniem śledzili ostatnią sesję. Nie brakowało interesujących zwrotów, odwróceniu uległy trendy mające wpływ na wycenę złotego. Dziś złoty stracił w stosunku do funta i dolara. Niski poziom rentowności długu spowodował odwołanie przetargu przez Ministerstwo Finansów.

 

 Powyborczy optymizm, funt odrabia straty

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Wygrali rządzący konserwatyści. Niewielkie partie o skrajnych poglądach zyskały marginalne poparcie. Rynek zareagował błyskawicznie. Kurs funta odrobił straty z całego tygodnia, ale optymizm powinien utrzymać się zaledwie do końca tygodnia, potem należy spodziewać się wpływu czynników takich jak impulsy makro, prognozy i oczekiwania inwestorów – jednym słowem – powrotu do codzienności.

 

Zmiany kwotowań na parach

Na szerokim rynku poważne zmiany. Doszło do odwrócenia trendów wpływających na wycenę złotego. Co prawda dobre dane z Niemiec pomogły złotemu, ale obniżka kwotowań eurodolara negatywnie odbiła się na parze USD/PLN. Interesujący scenariusz rozegrał się na parze GBP/PLN. Brytyjski funt odrobił aż 16 groszy. Funt umocnił się też do dolara.

 

Impulsy makro z USA

W kalendarium dzisiejszych wydarzeń brak odczytów z Polski, najważniejszym impulsem będą więc odczyty z USA, gdzie  do publicznej wiadomości podane zostaną dane o rynku pracy (odczyt NFP). Po wcześniejszych deklaracjach przedstawicieli FED wiemy już, że jest to jeden z czynników wpływających na dalsze ruchy FED.

 

Funt i dolar odrabiają straty

Dziś rano zauważalne były spore zmiany w wycenie złotego. Rynek wycenił główne waluty następująco: 3,6045 PLN za dolara, 4,0427 PLN za euro, 5,5882 PLN za funta szterlinga i 3,9078 PLN za szwajcarskiego franka. Złotemu zaszkodziły dodatkowo poranne dane z  Chin, które negatywnie wpłynęły na postrzeganie EM.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc