Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Mocna pozycja złotego – traci frank i euro

2014-11-25

Konsolidacja po mocnym otwarciu tygodnia utrzymuje się. Dzisiejszy poranek potwierdził, że złoty umocnił się do głównych walut. Wahania naszej waluty były niewielkie. Na umocnienie złotego miały wpływ dane z Niemiec, które okazały się zaskakująco dobre. Jako, że kraj ten jest głównym partnerem handlowym Polski, dane z Niemiec z perspektywy złotego są istotne.

 

Najważniejsze impulsy krajowe i zagraniczne

Dziś czekamy na impulsy krajowe i zagraniczne. W pierwszej połowie dnia na kursy walut wpływ będzie mieć publikacja o stopie bezrobocia oraz o sprzedaży detalicznej. Po południu większe znaczenie będą mieć impulsy z zagranicy. Główny Urząd Statystyczny dane opublikował o godz.10. Rynek nastawiony był na wzrost dynamiki sprzedaży i spadek bezrobocia.

 

Analiza raportów

Dane o bezrobociu i poziomie sprzedaży, jak zwykle ostatnio, są analizowane pod kątem ich wpływu na decyzje Rady Polityki Pieniężnej. Analitycy i inwestorzy zastanawiają się, czy jeszcze przed końcem roku dojdzie do obniżki stóp procentowych, czy tak jak ostatnio, na grudniowym posiedzeniu Rady zwolennicy polityki luzowania zostaną przegłosowani. Jeśli wyniki sprzedaży będą rosły, a bezrobocie malało, prawdopodobieństwo cięcia stóp oddali się w czasie, za to wzrośnie presja popytowa na złotego.

 

Dzisiejsze kursy walut

Rynek wycenił złotego następująco: 4,1945 PLN za euro, 3,3760 PLN za dolara amerykańskiego, 3,4866 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,2901 wobec funta. Uwagę analityków zwracają zwłaszcza kurs euro i kurs franka. Od czwartku notowane są spadki na parach EUR/PLN i CHF/PLN i kontrole przejmuje strona podażowa, prawdopodobieństwo wzmocnienia się tych walut maleje, a prognozy mówią wręcz o znaczących spadkach przed końcem roku.

 

Prognoza dla franka i euro

W związku z umacnianiem się złotego i zauważalnym trendem na parach analiza techniczna pozwoliła wyznaczyć nowe potencjalne cele. W przypadku euro jest to poziom4,1650 zł, a jeśli chodzi o franka linia trendu wzrostowego wyznacza poziom 3,4720 zł.

 

Spłacaj kredyt walutowy CHF bez wysokiej marży bankowej

Jeżeli spłacasz kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich (CHF), kantor online Kantor.pl jest dla Ciebie właściwym partnerem, który całodobowo w bezpieczny sposób zrealizuje zakup franka po niskiej marży. Teraz będziesz mógł spokojnie spać, wiedząc ze spłacasz kredyt walutowy CHF po międzybankowym kursie walut Forex, a dzięki usłudze 'Wymień walutę we własnym terminie', nie musisz już pamiętać o comiesięcznym terminie spłaty raty kredytowej. Możesz zdefiniować stały, cykliczny termin wykonania zlecenia zakupu lub sprzedaży waluty i wskazać rachunek, na który powinny być przelane wymienione środki, a wszelkie operacje będą wykonywały się automatycznie - wystarczy się zarejestrować. Usługa jest całkowicie bezpłatna, nie jest pobierana żadna prowizja. Jeśli jeszcze nie spłacasz kredyt walutowy przez nasz internetowy kantor.pl, pobierz wzór wniosku o spłatę kredytu we frankach pod linkiem: Wzór wniosku o spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w walucie przez kantor.pl. 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc