Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Mniesza aktywność, stabilniejszy złoty

2016-05-31

Koniec miesiąca zbiega się z powrotem, nieobecnych z powodu długiego weekendu, inwestorów. Jest to też okres stabilniejszych notowań złotego, choć pojawiają się głosy, że złoty zbyt słabo i zbyt wolno reaguje na pozytywne impulsy ze strony czynników krajowych. W każdym razie mówimy o stabilizacji kwotowań i na razie nie spodziewamy się istotnych zmian.

 

Za nami długi weekend

Za nami długi weekend, nieobecni byli inwestorzy z Wielkiej Brytanii i USA. Odczuwalna niższa zmienność w tej sytuacji to zupełnie normalny obrót spraw. Nowy tydzień przyniesie kilka interesujących wydarzeń, ruch powinien być zatem większy, ale na razie na złotym nie spodziewamy się istotnych zmian. Nasza waluta zdołała się ustabilizować. Jest to prawdopodobnie wynik mniejszej aktywności inwestorów. Euro spadło poniżej 4,40 zł, funt szterling oscyluje wokół 5,78 zł. Kurs dolara wynosi 3,94 zł a franka szwajcarskiego na 3,97 zł.

 

Rynek czeka na EBC

Wydarzeniem tego tygodnia będzie posiedzenie EBC. To na nim skupiają się rynki. Do gry wracają inwestorzy z USA i Wielkiej Brytanii. Ruch z pewnością będzie większy, a jego szczyt przypadnie na czwartek i piątek. Właśnie w czwartek odbędzie się posiedzenie EBC. Tymczasem złoty mimo dzisiejszych stabilnych notowań, pozostaje niestety słaby. Dowodem jest chociażby brak reakcji na sygnały wysyłane przez RPP. Rada daje do zrozumienia, że pożądana jest dalsza stabilizacja stóp. Złoty nie wykorzystuje należycie tej szansy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc