Lepsza sytuacja złotego

2016-01-08

W ślad za lepszymi nastrojami w Azji, także u nas korzystniejsza sytuacja dla bardziej ryzykownych walut. Na złotym stabilizacja, a poranne średnie kursy kształtowały się następująco: 4,0025 PLN za CHF, 3,9922 PLN za dolara amerykańskiego, 4,3435 PLN za euro i 5,8356 PLN za funta szterlinga.

 

Nieco lepsze nastroje

Złoty wczoraj podjął próbę odreagowania spadków. Dziś sytuacja jest już nieco stabilniejsza. Średnie kursy walut były nieco lepsze niż jeszcze kilkanaście godzin temu, a lepsze nastroje - rynek walutwszystko za sprawą doniesień z rynków azjatyckich, gdzie mamy za sobą udaną sesję. Do gry wrócili też rodzimi inwestorzy, stąd korekta ostatnich spadków. Niestety sytuacja nie jest zbyt optymistyczna, ponieważ presja na waluty EM wciąż stanowi istotny aspekt wpływający na kwotowania złotego. Zaniepokojenie kondycją chińskiej gospodarki wymiernie przedkłada się na wzrost awersji do ryzyka.

 

Sytuacja nieco stabilniejsza

Awersja do ryzyka wciąż jest odczuwalna, ale w ostatnich godzinach naszej walucie pomógł  lepszy przebieg sesji w Azji. W połączeniu z powrotem krajowych uczestników rynku było to impulsem do korekty. Złotemu pomogła też aukcja długu. W dzisiejszym kalendarium zabrakło natomiast istotnych wydarzeń makro. Wieczorne kursy walut (sprzedaż) z kantor.pl: euro 4.3801 zł, dolar 4.0190 zł, funt szterling 5.8382 zł, frank 4.0403 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych