Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Lekkie spadki, trudna sytuacja złotego

2015-06-15

Fiasko negocjacji z Grecją jest zasadniczym impulsem oddziałującym na waluty rynków wschodzących. Złoty pozostaje pod presją. Sytuacja zaognia się. Na rynku bazowym dominują negatywne nastroje. Złoty rozpoczął dzień od lekkich spadków. Inwestorzy z uwagą śledzić będą dalszy rozwój wypadków.

 

Korekta spadkowa

Kilka ostatnich sesji na parze EUR/PLN udowodniło, że doszło do korekty spadkowej o lokalnym zasięgu. Na wykresie technicznym korekta przebiegała w pobliżu linii wykreślonej dla trendu wzrostowego, co oznacza wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzrostów na parze EUR/PLN. Niestety złoty jest pod presją także w przypadku zestawień z dolarem i funtem.

 

Złoty traci do głównych walut

Na szerokim rynku dolar zyskał w stosunku do euro. Pogorszyły się też kwotowania złotego. Poranny kurs euro wynosił co prawda 4,14 zł, ale kurs dolara aż 3,70 zł. Frank szwajcarski utrzymuje się poniżej 4 PLN, dzisiejszy kurs franka to 3,9595 zł, a kurs funta szterlinga 5,71 zł.

 

Niepokój na rynku

Na rynku zaostrzył się niepokój. Sytuacja nie sprzyjała walutom EM, ale po niepowodzeniu negocjacji jest jeszcze trudniej. Grexit ogranicza popyt na waluty CEE, w tym na złotego. Spotkanie delegatów Unii i przedstawicieli Grecji nie przyniosło wyczekiwanego porozumienia.

 

Dzisiejsze impulsy

Głównym impulsem pozostaje co prawda sytuacja na szerokim rynku i kryzys grecki, ale w kalendarium dzisiejszych wydarzeń mamy kilka ciekawych odczytów. Będzie to odczyt inflacji CPI za miniony miesiąc, gdzie spodziewany jest wzrost wskaźnika oraz publikacja danych NBP o bilansie handlowym za kwiecień.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc