Lekki spadek franka, rynek walutowy stabilny

2015-09-01

Na rynku dolara obserwowaliśmy wahania, po wczorajszym spadku z poziomu 3,77, dziś znowu wzrost, do około 3,75. Frank szwajcarski stracił około 1-2 grosze. Na rynku surowców wzmożony ruch, ropa odrobiła blisko miesięczne spadki. Ożywienie także wokół FED i wystąpienia S. Fischera.

 

Zmiany na rynku walutowym niewielkie

Na rynku walutowym nie obserwowaliśmy dużych zmian, ale wzmożony ruch widoczny jest na rynku surowców. Ropa zyskała blisko 6 %, co oznacza odrabianie ostatnich spadków. Złoty nie jest podatny na wahania w związku z cenami surowców, ale inne waluty z pewnością odczują tę sytuację jako impuls do zmiany kwotowań.

 

Skąd zmiana cen ropy

Nagła zmiana cen ropy wynika głównie z publikacji danych na temat produkcji tego surowca przez Stany Zjednoczone. Okazało się, że wydobycie jest mniejsze niż zakładano, a to spowodowało wzrost ceny.  Dziś poznamy kolejne dane z USA. Wyczekiwany jest zwłaszcza raport z ryku pracy.

 

FED i dane z USA wpłyną na rynek walutowy

Na rynku walutowym dotychczas dzień przebiegał spokojnie, ale już po południu opublikowane będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które są dobrym barometrem sytuacji gospodarczej w tym kraju. Rynek z uwagą  przygląda się tym publikacjom zwłaszcza obecnie, kiedy do gry ponownie powraca wrześniowy termin podwyżek, po tym jak wypowiedź Fischera miała jastrzębi wydźwięk.

 

Dzisiejsze kursy walut

Przedpołudniowe kursy walut kształtują się na poziomach podobnych do wczorajszych kwotowań. Dolar amerykański wyceniany jest dzisiaj na 3,75 zł, frank szwajcarski nieco stracił, o około 1-2 grosze w porównaniu do wczorajszego zamknięcia. Kurs franka wynosi 3,90 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 5,77 zł a euro na 4,23 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych