Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kwotowania złotego stabilne

2015-07-07

Dziś można już mówić o stabilizacji w kwotowaniach złotego. Wczorajsza nerwowa reakcja rynku na wyniki greckiego referendum przyniosła osłabienie złotego. W trakcie dzisiejszej sesji można liczyć na zaskakujące zwroty, jeśli dzisiejsze negocjacje Grecji z przedstawicielami Unii nie przyniosą skutku w postaci porozumienia.

 

Negocjacje wznowione

Dziś kolejna tura negocjacji z Grecją. Możliwe są oba scenariusze, tzn. dalsza pomoc ze strony MFW ale także wyjście Grecji ze Strefy Europ, popularnie określane jako grexit. Niemiecka opinia publiczna popiera twarde stanowisko Angeli Merlel, ale na arenie międzynarodowej wciąż unika się mówienia o bankructwie Greków, używając określenia "opóźnienie w płatnościach".

 

Dziś złoty jest stabilny

Na rynku złotego nie widać na razie paniki, doszło oczywiście do zmian w kwotowaniach, ale dziś widoczna jest już stabilizacja. Kursy walut: 4,2000 PLN za euro, 3,8087 PLN za dolara amerykańskiego, 4,0330 PLN za franka szwajcarskiego, 5,9248 PLN wobec funta szterlinga.

 

Rozpoczyna się posiedzenie RPP

Dziś rozpocznie się także posiedzenie RPP. Prognozy analityków mówią o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych. Poznamy też dane opublikowane przez bank centralny na temat wysokości aktywów rezerwowych w minionym miesiącu. Inne dane, które zostaną dziś upublicznione to podaż obligacji na aukcję długu. W innych warunkach mogłyby to być znaczące impulsy, jednak obecnie uwaga rynku skupiona jest na Grecji.

 

Na parach spokojnie, choć złoty jest pod presją

Analiza wykresów technicznych pokazuje, że układy na parach powiązanych ze złotym nie zmieniły się, nasza waluta nadal pozostaje pod presją. O panice nie można mówić w żadnym wypadku, w grę wchodzi niewielkie osłabienie złotego. Waluty naszego koszyka są z Grecją słabo powiązane, więc sytuacja jest stosunkowo stabilna. Polaków martwi niewątpliwie wysoki kurs franka, warto szukać taniego źródła waluty w kantorach internetowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc