Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kursy walut dość wysokie, ale stabilne

2016-07-14

Dzisiejszy dzień jest bardzo interesujący. W programie posiedzenie BoE i ważna decyzja dotycząca poziomu stóp procentowych, wypowiedzi przedstawicieli FED i analiza sytuacji na szerokim rynku. Nastroje nie są złe, ale kursy walut pozostają stosunkowo wysokie, choć sytuacja jest stabilna.

 

Notowania najważniejszych walut

Zacznijmy dziś nietypowo, bo od zestawienia notowań najważniejszych walut. Za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 4,06 zł, za euro 4,42 zł, dolar kosztuje 3,97 zł a funt szterling 5,31 zł. Kursy walut pozostają wciąż dosyć wysokie i na wykresach technicznych obserwujemy ich wahania, niewielkie spadki, a nastepnie powroty w okolice dzisiejszych maximów, ale sytuacja wydaje się stabilna. Straty w widczony sposób odrabia natomiast brytyjski funt. Spadki wyhamowały już po ogłoszeniu nominacji na stnowisko premiera, a podtrzymanie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie pozwoliło funtowi na częściowe odrobienie strat z ostatnich tygodni. Kurs funta powrócił w okolice sprzed referendum i na kantor.pl wynosi dziś 5,31 zł.

 

Seria danych z USA

Kurs amerykańskiego dolara wynosi 3,97 zł. Dziś poznaliśmy serię danych z USA. Przychody jednego z najwięszych banków w Stanach wzrosły, większa od zakładanej jest także inflacja PPI. Jeśli chodzi o dane z amerykańskiego rynku pracy, to nie zaobserwowano większych zmian, podobnie w przypadku wyników funduszy inwestycyjnych. Kurs dolara bez większych wahań. Tymczasem na szerokim rynku zauważalne spadki jena. W Europie, wraz z uspokojeniem sytuacji i po interwencji SNB - niższy kurs szwajcarskiego franka, co zwyczajowo już cieszy naszych frankowiczów. Światowe giełdy w dobrej kondycji. Indeksy idą w górę. Na szerokim rynku dosyć optymistyczne nastroje.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc