Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kursy walut stabilne przed weekendem

2015-08-14

Inwestorzy w czasie dzisiejszej sesji dowiedzieli się, jaka jest opinia szefa Eurogrupy na temat porozumienia z Grecją. Skomentował on porozumienie z Grecją oraz wypowiedział się na temat przyszłości tej sprawy. Według niego, proces wypracowania ostatecznej formy jeszcze nie jest skończony – niezbędna jest zgoda wszystkich członków Eurogrupy na dzisiejszym spotkaniu.


Według holenderskiego ministra finansów, rozmowy na przestrzeni ostatnich tygodni były znaczniej bardziej konstruktywne, w porównaniu do okresu, gdy w rozmowach uczestniczył minister Varoufakis. Jeżeli chodzi o sam program pomocowy, to jest on silnie zależny od postępów czynionych przez rząd w Atenach i może być w każdym momencie zatrzymany, jeżeli reformy nie będą implementowane. Eurogrupa będzie na bieżąco sprawdzała proces wprowadzania reform, już we wrześniu oraz październiku.
 

Na europejskich parkietach w godzinach popołudniowych obserwujemy kolor czerwony. Indeks Eurostoxx 50 zniżkuje o -0,7%, CAC40 o -0,4%, a niemiecki DAX o -0,3%. Nasz WIG20 spada o -0,9% i zbliża się do poziomu 2200 pkt.
 

Z Europy przenosimy się z ocean, gdzie tamtejsze indeksy notują nieznaczny plus w porównaniu do wczorajszego zamknięcia. Tym samym indeks S&P500 rośnie o +0,12%, DJIA o +0,17%, a Nasdaq o +0,03%. Dziś poznaliśmy kolejne dane z amerykańskiej gospodarki. Mowa m.in. o wynikach produkcji przemysłowej m/m za lipiec. Jej dynamika wzrosła powyżej oczekiwań rynku, ponieważ o +0,6% prze zakładanej zwyżce o +0,3%. Należy jednak wspomnieć, że poprzednie dane zostały zrewidowane w dół z 0,3% do 0,1%. Niemniej jednak odczyt ten nie rozczarował inwestorów i nadal widzimy, że prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp przez Rezerwę Federalną pnie się w górę.
 

Wynosi ono obecnie 52% dla podwyższenia przedziału stóp od 0,25-0,5%. Stąd też i uspokojenie w notowaniach waluty USD. Indeks dolara traci dziś nieznacznie, gdyż -0,1%. Najwięcej względem USD zyskuje dolar australijski +0,44% oraz korona norweska +0,4. Złoty natomiast umacnia się jedynie o +0,1%, a najwięcej traci do funta oraz franka, po 0,19%.

 

Autor:

Daniel Kostecki

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Dyrektor Departamentu Analiz Rynkowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc