Kursy walut stabilne, ale wysokie

2016-01-12

Nie doszło dziś do istotnych zmian kwotowań naszej waluty. Złoty jest stabilny, choć kursy walut stosunkowo wysokie, zbliżone do wczorajszych maximów. Rentowność długu również dosyć wysoka, ale nie przekraczająca poziomu 3 proc. Tanieje ropa naftowa, inwestorzy przejawiają ograniczone zaufanie do ryzyka.

 

 Inwestorzy są ostrożni

Inwestorzy ostrożnie podchodzą do bardziej ryzykowanych aktywów, można powiedzieć, że Chiny rzucają długi cień także na rynki europejskie. Dziś złoty jest stabilny, ale kursy walut kursy walut wysokiepozostają wysokie. Poranne średnie kursy z rynku forex: 4,0014 zł za dolara amerykańskiego, 4,3520 zł za euro, 3,9966 zł za franka szwajcarskiego oraz 5,8022 zł za funta szterlinga. Popołudniowe kursy sprzedaży portalu kantor.pl: 4.3780 zł za euro, 4.0326 zł względem franka szwajcarskiego, 4.0412 zł wobec dolara amerykańskiego i 5.8170 zł za funta szterlinga. Widać wyraźnie, że złoty jest wyceniany nieco lepiej niż rano, ale trudno powiedzieć, czy jest to już umocnienie, bo obserwując wykresy wyraźnie widać wahania. Można dziś "pilnować" wybraną walutę, licząc na kolejne umocnienie złotego na parze. Wygodnie jest skorzystać w tym celu z modelu transakcji, opcji dostępnej na kantr.pl

 

Wydarzenia makro

Mało jest dziś wydarzeń, które byłyby istotnymi impulsami na rynku walutowym. Spadają ceny ropy, obserwujemy rekordy nie notowane od kilkunastu lat. Niepokój o gospodarkę Chin daje się we znaki także walutom EM, w tym naszemu koszykowi. Złoty dziś przygotował się do korekty na parach z euro i frankiem, był to dla złotego dobry dzień jeśli chodzi o te waluty, ale trudno oszacować jakie jest prawdopodobieństwo korekty ostatnich spadków. Wszystko zależy od impulsów napływających z szerokiego rynku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych