Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Kursy walut stabilizują się, złoty bez większych zmian

2014-11-20

Na rynku kluczowych walut powiązanych w parach ze złotym panuje lokalna stabilizacja. Wydaje się, że chwilowo wyczerpał się zasób impulsów wpływających na rynek. Kontrowersje budzi tylko wczorajszy odczyt, a raczej interpretacja, protokołów Fed, dziś natomiast czekamy na dane z Polski o produkcji oraz na protokół z posiedzenia RPP.

 

Wczorajsze dane z USA

Okazało się, że protokół nie miał znaczenia przełomowego. Interpretację odczytu uznać możemy za kontrowersyjną, ponieważ wydźwięk protokołu i prognozy dotyczące dolara są optymistyczne mimo ostrożnej oceny stanu gospodarki amerykańskiej. Bank Centralny starał się największy nacisk kłaść na ożywienie gospodarcze, mimo powiązania ze słabą gospodarką światową, za sprawą niskich stóp procentowych i rosnącego zaufania konsumentów.

 

Dzisiejsze odczyty

Dzisiaj oczekujemy na ogłoszenie danych dotyczących sektorów budowlanego i przemysłowego za październik, oraz na protokół z posiedzenia RPP. Odczyty protokołu będzie podstawą do spekulacji na temat obniżki stóp. Analitycy i inwestorzy skupią się na prognozowaniu, czy i kiedy możliwa jest kolejna obniżka. Optymistyczne dane powinny pomóc w umocnieniu złotego, ale nie należy spodziewać się zbyt wiele, najważniejsze będą czynniki zewnętrzne, np. dane z Niemiec i innych krajów strefy euro.

 

Sytuacja na rynku złotego

Na rynku złotego trwa stabilizacja, kursy walut oscylują wokół poziomu wczorajszego zamknięcia. Złoty dzisiejszego ranka wyceniono na 4,2185 PLN za euro, 3,3641 PLN za dolara amerykańskiego i 3,5104 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,2660 PLN za funta brytyjskiego. Wzrosła rentowność dłużnych papierów długoterminowych do 2,658%.

 

Czego możemy spodziewać się w perspektywie najbliższych dni

Jeśli chodzi o pary USD/PLN oraz GBP/PLN, to można mówić o lokalnym wyczerpaniu impulsów spadkowych i prawdopodobnie dojdzie do stabilizacji w okolicy 3,3525 PLN oraz 5,2360 PLN. Inwestorzy chwilowo stracili zainteresowanie złotym, ale mogą to zmienić dobre dane z dzisiejszych odczytów. Jednakże spadający kurs funta oraz dolara to tylko chwilowa konsolidacja.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc