Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kursy walut reagują spokojniej

2016-06-17

Na rynku walutowym względy spokój. Kończący się tydzień pełen był emocji, teraz jednak zawieszono kampanię w sprawie Brexitu i sytuacja nieco się uspokoiła. Odbicie widoczne jest także na rynkach akcji, gdzie notowano ostatnio spore straty. Złoty ma szansę na krótki okres stabilizacji. W przyszłym tygodniu referendum w Wielkiej Brytanii.

 

Stabilizacja na rynku

Wczoraj masmedia podały wiadomość o tragicznej śmierci posłanki rządzącej Partii Pracy, która próbuje przekonać Brytyjczyków do głosowania za pozostaniem w Unii. Zabójstwo J. Cox jest powodem przerwania przedwyborczej kampanii, co z kolei doprowadziło do wyciszenia nastrojów na rynkach. Waluty EM, w tym także polski złoty, zyskały chwilę oddechu. Odbicie widoczne jest też na rynkach akcji zarówno w USA, jak i w Europie. Na wartości zyskiwać przestało złoto. Taki stan rzeczy nie potrwa jednak długo. Już niebawem kampania ponownie nabierze rozmachu, a w połowie tygodnia czeka nas referendum i być może szokujące zmiany na rynku walutowym.

 

Brexit w centrum uwagi

W połowie przyszłego tygodnia odbędzie się referendum w Wielkiej Brytanii. Jest to obecnie główny impuls na rynku walutowym, a także na rynku akcji. Spadki indeksów były poważne. Czego należy spodziewać się po przerwie w kampanii? Z pewnością powrotu awersji do ryzyka. Co najmniej do czwartku sytuacja będzie napięta, atmosfera oczekiwania i strachu przed Brexitem nie wróży niczego dobrego dla złotego. Kursy walut powiązanych ze złotym na parach będą rosnąć. Dziś złoty jest nieco stabilniejszy, choć nadal traci. Winne są temu prawdopodobnie słabsze dane makro z kraju. Kurs euro wynosi 4,42 zł a kurs franka 4,09. Funt kosztuje 5,62 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc