Komentarze walutowe Kantor.pl

Kursy walut bez drastycznych zmian

2016-04-06

RPP nie zaskoczyła, stopy pozostają bez zmian. Rynek przyjął tę decyzję spokojnie, bez większych emocji. Na szerokim rynku znaczącym impulsem, poprawiającym sytuację walut EM, były dziś doniesienia z Chin. Na złotym większe wahania obserwowaliśmy po południu, ale dzień kończy się na parach podobnie jak wczoraj.

 

Kursy walut bez większych zmian

Na parach walutowych dzień kończy się  spokojnie, kursy walut niemalże identyczne jak wczoraj. Kurs funta wynosi 5,30 zł, kurs dolara 3,75 zł, kurs euro identycznie jak wczoraj 4,28 zł a kurs franka 3,93 zł. Wydarzeniem dnia były dziś zaskakująco dobre dane makro z Chin. Indeks PMI dla usług znacznie wzrósł, co wraz  z pozytywnym odczytem dla przemysłu z zeszłego tygodnia oddala widmo kryzysu w gospodarce globalnej, jaki mogło wywołać załamanie chińskiego rynku. By jednoznacznie stwierdzić, że sytuacja jest opanowana, trzeba poczekać na więcej danych, ale dzisiejsze doniesienia wystarczyły, by poprawić sentyment wokół ryzyka.

 

W kraju decyzja RPP bez większego echa

Poznaliśmy decyzję RPP. Tak jak poprzednio, Rada zdecydowała, że zmian stóp procentowych na razie nie będzie. Nie jest to zaskoczenie, takiego obrotu spraw się spodziewano. Rynek praktycznie nie zareagował. Dobrze wypadły odczyty makro z kraju, utrzymuje się wysoki wzrost gospodarczy. Głównym tematem dnia pozostały jednak dane makro z Azji, posiedzenie RPP było tylko niewiele znaczącą wisienką na torcie. Kurs złotego był dziś, mimo wahań około południa, stabilny i na większości par dzień kończy się na poziomie zbliżonym do wczorajszych kursów zamknięcia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych