Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kurs funta spadł

2015-11-25

Interesująca sytuacja na rynku walut. Złoty zdołał się nieco umocnić w stosunku do dolara, a raczej wyhamować wzrosty na parze z dolarem. Na euro trwa kontynuacja zwyżek, natomiast w przypadku funta szterlinga notowania pokazują spadki do okolic 6 PLN. Obserwacja szwajcarskiego franka wskazuje na odreagowania z okolic wsparcia przy 3,89 zł.

 

Sytuacja na rynku walut

Złoty słaby, ale sytuacja jest stabilna. Na szerokim rynku miała miejsce korekta na dolarze, co przełożyło się też na zestawienie USD/PLN. Na euro tendencja do wzrostu, dziś kurs euro oscylował wokół 4,24-4,27 zł. Wyhamował funt szterling, a frank odreagowuje niedawne spadki do 3,89 zł.

 

Funt odrabia straty na szerokim rynku

funt brytyjskiZa nami posiedzenie Komitetu Polityki Monetarnej. Od tego czasu funt jest słabszy na szerokim rynku, ale głównie do dolara, gdzie notowane były nawet kilkumiesięczne minima. W Polsce trudno oczekiwać znaczącego spadku kursu funta z uwagi na słabość złotego i presję na waluty rynków wschodzących. Znaczące spadki na szerokim rynku okazały się być chwilowe i obecnie mówić możemy ponownie o konsolidacji.

 

Stopy procentowe bez zmian

Po posiedzeniu brytyjskiego Komitetu publikowane są też raporty o inflacji i koniunkturze. W Wielkiej Brytanii gospodarka ma się dobrze, ale negatywne czynniki to sytuacja w krajach EM, ceny eksportu i surowców naturalnych.  Silny funt gospodarce nie pomaga. Stosunkowo niska inflacja pozwoliła na utrzymanie stóp procentowych bez zmian.

 

Kurs funta powyżej 6 PLN

Prognozy dla funta są dobre, zwłaszcza, że większość walut ( z wyjątkiem amerykańskiego dolara) jest teraz w trendzie spadkowym. Kurs funta w długim kresie nadal powinien rosnąć, mimo że na razie nie doszło do wzrostu stóp procentowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc