Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Kurs funta nieustannie pnie się w górę

2015-12-01

Na złotym widoczna stabilizacja, można mówić o wyhamowaniu trendów wzrostowych, zwłaszcza na zestawieniu z dolarem czy euro. Jest jednak wyjątek, to oczywiście funt szterling.  W przypadku pary GBP/PLN nadal widoczna jest dominacja funta, a wykres techniczny obrazuje jak kurs funta nieustannie pnie się w górę.

 

Złoty stabilny

Złoty dzień rozpoczął od stabilnej pozycji. Kwotowania kształtowały się następująco: 4,2663 PLN za euro, 4,0311 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9262 PLN za franka szwajcarskiego i 6,0836 PLN za funta szterlinga. Wieczorne kursy walut (kupno): euro 4.2667 zł, frank szwajcarski 3,9054 zł, dolar amerykański 4,0186 zł, funt brytyjski 6,0557 zł.

 

Dane makro

Dziś poznaliśmy szereg danych makro, a jeszcze więcej odczytów przed nami. Zacznijmy od indeksu PMI. Spadł on do poziomu 52,1 pkt, co jest wynikiem gorszym od spodziewanego. Oczekiwano odczytu na poziomie 52,8 pkt. Mimo wszystko wynik był dobry, choć przez rynek nie doceniony. Tak naprawdę inwestorzy czekają teraz na posiedzenie EBC.

 

Funt nadal silny

wzrost funtaZłoty zdołał wczoraj po południu umocnić się na większości zestawień a dziś utrzymywał stabilną pozycję. Wyjątkiem był oczywiście funt, który jest obecnie najsilniejszą walutą, mimo pewnego rozczarowania brakiem podwyżek stóp przez Bank Anglii. Kurs funta utrzymuje się powyżej 6zł i nadal pnie się w górę. Znacząca rola dolara na rynku walutowym. Na większości par, jak wspomnieliśmy, stabilizacja, na funcie widoczny ruch na północ. Dużą rolę odegra w najbliższych dniach EBC i dolar. Jeśli dojdzie do  poważniejszej korekty na dolarze, także na innych parach złoty będzie mieć szansę na umocnienie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc