Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Kurs euro poniżej 4 PLN

2015-04-22

Złoty umacnia się na nowych pozycjach. Euro wyceniane jest przez rynek poniżej 4 PLN i w większości zestawień oscyluje wokół 3,98 zł. Psychologiczna bariera, po wczorajszych nieśmiałych próbach, została przełamana, mimo prognoz analityków, którzy twierdzili, że zejście poniżej 4 PLN jest tylko epizodem. Ponownie potaniał również dolar amerykański.

 

Mocny złoty, euro poniżej 4 PLN

Wypada rzec – stało się – euro spadło poniżej 4 PLN i od kilku godzin kurs utrzymuje się na poziomie 3,98 zł. Wzrost złotego został już jednak zahamowany i kwotowania nie powinny zmienić się w istotny sposób. Sytuacja w Grecji osłabia euro, ale równocześnie zniechęca inwestorów do podejmowania ryzyka i inwestycji w waluty naszego koszyka. Za dwa dni kolejne posiedzenie eurogrupy, oczekiwaniu na nie towarzyszy pewne napięcie przekładające się na ruchy na rynku walutowym.

 

Podstawowe waluty tańsze niż wczoraj

Także pozostałe główne waluty są w stosunku do złotego tańsze niż wczoraj. Rynek dolara wycenia na 3,7160 PLN. Kurs franka szwajcarskiego nadal jest wysoki i wynosi dziś 3,8877 PLN. Brytyjki funt utrzymuje się na poziomie 5,5466 PLN.

 

Ciekawa sytuacja na parach USD/PLN i EUR/PLN

Choć analitycy twierdzą, że złoty wyhamował, to nie wykluczają jednocześnie testu nowego minimum na 3,90 na parze EUR/PLN. Z braku istotnych impulsów krajowych, w najbliższych dniach wszystko zależeć będzie od Grecji. W przypadku pary USD/PLN rynek bliski jest minimów z początku miesiąca. Wsparciem będzie punkt 3,71 zł.

 

Inwestorzy ponownie obawiają się grexitu

Grexit znowu groźny. Inwestorzy obserwują napiętą sytuację na linii Grecja – UE i z niechęcią odnoszą się do ryzyka, a co za tym idzie tracą waluty CEE. Złotemu udało się zyskać ponieważ w porównaniu do innych walut regionu stopy procentowe, po tym jak MNB ogłosił obniżki o 15p., są wciąż wysokie a polityka monetarna stabilna przy jednoczesnych dobrych odczytach gospodarczych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc