Kurs dolara uzależniony od dzisiejszych danych

2015-06-02

Prognoza mówi, że zamówienia na dobra liczone bez środków transportu zwiększyły się wtedy o 0,5 proc. m/m (w marcu o 0,6 proc.). Przewidywania dla zamówień na dobra trwałego użytku to redukcja o 0,5 proc. m/m (w marcu notowano ponad 5-proc. zwyżkę). Co do zamówień w przemyśle, to tu założeniem jest zerowa dynamika (miesiąc wcześniej było to 2,1 proc. m/m).


 

Poza tym tuż przed 10:00 przekonamy się, czy poziom bezrobocia w Niemczech utrzymuje się na linii 6,4 proc. O 16:00. O 16:00 poznamy bodaj najważniejszy odczyt dzisiejszego dnia, czyli amerykańskie dane o miesięcznej dynamice zamówień za kwiecień.
 

EUR / USD jest na razie przy 1,0935-40, czyli z jednej strony widać, że gracze nie zbijają notowań niżej, ale z drugiej, że są problemy z podbijaniem wartości euro. Nic dziwnego: wygląda na to, że nadal odsuwa się w czasie kompromis w temacie Grecji albo też zmniejsza się w ogóle szansa na jego osiągnięcie. Grecy puszczali w obieg pogłoski o perspektywie porozumienia, ale przedstawiciele KE, MFW i EBC już je zdementowali. Rząd ateński uważa, że to właśnie te gremia ponoszą winę za sytuację, bo Grecja zrobiła, co mogła i musiała.
 

Wciąż więc istnieje ryzyko obniżania się eurodolara na fali rosnącego ryzyka greckiego i dodatkowo dobrych danych z USA (jeśli takie będą).Przygody złotówki

Złoty jest dziś rano relatywnie mocny, a w każdym razie wykresy EUR / PLN i USD / PLN nie uciekają dramatycznie na północ. Na EUR / PLN notujemy 4,1170, ok. 1 grosz niżej jest wsparcie, kolejne dość wyraźne to okolice 4,0770-80, ale na razie na to nie liczymy. Wygląda na to, że mamy test trendu zaostrzonego po 19 maja. Na USD / PLN oscylujemy przy 3,7650, po jednej stronie mamy 3,76, 3,75 oraz 3,7370, a po drugiej opory 3,7720-30, 3,7890, 3,8230-40.

 

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych