Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Korekta na złotym, na euro konsolidacja

2016-09-07

Obserwujemy na złotym korektę spadkową i na parach spodziewać się należy konsolidacji. Inwestorzy są niezdecydowani, wolą raczej obserwować rozwój sytuacji. W USA równocześnie jastrzębie sygnały ze strony FED i niezbyt dobre dane makro. W tej sytuacji trudno dziwić się, że reakcje uczestników rynku są raczej umiarkowane.

 

Blisko konsolidacji

Na parze z euro blisko konsolidacji. Kurs porusza się w kanale 4,32-4,37 PLN. Taka sytuacja utrzyma się zapewne aż do piątku, kiedy to poznamy decyzję agencji Moody’s. Z szerokiego rynku płyną dosyć sprzeczne sygnały, a są to z jednej strony jastrzębie wypowiedzi członków FED, a z drugiej niezbyt dobre dane z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy wolą w tej sytuacji pozostać ostrożni. Wiadomo jednak, że większe prawdopodobieństwo podwyżek stów w USA na waluty EM, w tym także na złotego wpływać będzie tradycyjnie negatywnie.

 

Mocny funt

Po ostatnim umocnieniu kurs funta utrzymuje się dosyć wysoko, choć nie zareagował na ostatnie dobre dane z Wielkiej Brytanii. W sprzedaży na kantor.pl za brytyjską walutę zapłacić trzeba blisko 5,15 zł. Kurs franka szwajcarskiego wynosi natomiast 3,98 zł. Sytuacja naszej waluty diametralnie może zmienić się najwcześniej w piątek, ale już dziś obserwowaliśmy umocnienie względem dolara. Na parze EUR/USA euro umocniło się o 1 centa, co z kolei przełożyło się na lepszą sytuację złotego na parze z dolarem. Kurs dolara to 3,85 zł. Polski złoty ma znacznie silniejsze powiązania z euro, stąd taki obrót sytuacji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc