Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Konsolidacje na głównych parach – ciekawie na EUR/USD i GBP/USD

2018-06-12

Początek nowego tygodnia na rynku EUR/USD upływa pod znakiem budowania trendu bocznego, który z obecnej perspektywy wygląda na formację trójkąta symetrycznego.

 

 

Trójkąt w takim położeniu sugeruje zbliżającą się kontynuację poprzedzającego go trendu czyli w naszym przypadku trendu wzrostowego . Technicznym sygnałem do takich wzrostów powinno być pokonanie okolic 1,1808 gdzie biegnie linia ograniczająca od góry owego trójkąta. Gdzie w takim przypadku szukać zasięgów ruchu ? Moim zdaniem w okolicach 1.1910, gdzie znajduje się modelowy wypada zakres wynikający z szerokości tej formacji. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 1.1750, choć dla mnie już głębsze cofniecie kursu EUR/USD aniżeli do okolic 1.1770 byłoby ostrzeżeniem, że pro wzrostowa wymowa tej formacji zaczyna być negowana.

Konsolidację, jednak o innym kształcie choć podobnej wymowie (formacja kontynuacji) oglądamy również na rynku GBP/USD, a zaawansowanie tego trendu bocznego sugeruje, że wkrótce można oczekiwać wybicia.

Ten trend boczny z obecnej perspektywy wygląda na klina korekcyjnego, w którym brakowałoby jeszcze jednego cofnięcia, a następnie wybicia. Z racji tego, że klin należy do formacji kontynuacji, to modelowym kierunkiem wybicia jest wybicie górą. Taki scenariusz byłby realizowany jeśli kurs popularnego "kabla" pokona 1.3420. Jeśli takie wybicie stałoby się faktem, to pierwszych celów szukałbym na 1.3480, a w wariancie optymistycznym trend mógłby być kontynuowany do strefy 1.3640-1.3710 , gdzie znajdują się ważne opory. Genezę tej strefy pokazałem niżej.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc