Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Konsolidacja na rynku walutowym w oczekiwaniu na FED

2015-12-10

Na parach ze złotym bez znaczących zmian. Przeważała konsolidacja, choć wyjątkiem jest dolar, gdzie kurs spadł poniżej 4 PLN. Złoty pozostaje stabilny. Waluty konsolidują blisko punktów odniesienia, frank szwajcarski blisko okolic 4 PLN, a funt szterling zaczął dzień od zejścia poniżej 6 PLN. Rynek czeka na decyzję FED.

 

Spokój na rynku

Na rynku walutowym dosyć spokojnie. Sytuacja na złotym jest stabilna, waluty konsolidują. Dolar stanowi konsolidacja na rynkuwyjątek, ponieważ zanotowano spadki kursu. Jest to pochodna sytuacji na szerokim rynku, gdzie amerykańska waluta straciła na wycenie około 1 proc. Złoty nadal pod presją rynku walutowym. Co prawda sytuacja jest stabilna, ale nie wolno zapominać, że złoty nadal znajduje się pod presją. Dotyczy to zresztą wszystkich walut naszego regionu. Na szerokim rynku dominują negatywne nastroje. EBC zbyt zachowawczym działaniem zawiódł nadzieje inwestorów, ceny surowców są rekordowo niskie, a do tego wciąż obecne jest ryzyko polityczne.


 

Wydarzeniem dnia wystąpienie prezesa SNB

Wydarzeniem dnia było dziś wystąpienie prezesa Szwajcarskiego Banku Narodowego, który jeszcze kilka tygodni temu przekonywał, że frank jest przewartościowany i jeśli zajdzie konieczność, kurs franka zostanie sztucznie obniżony.

 

Kursy walut

Na euro próba wybicia w okolice 4,40, dolar zanotował spadki rzędu 1 proc., funt konsoliduje. Popołudniowe kursy sprzedaży kształtują się następująco:  euro 4.3563 zł, dolar 3.9861 zł, frank szwajcarski 4.0356 zł, funt szterling 6.0440 zł.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc