Konsolidacja na franku

2016-02-15

Na parze CHF/PLN analitycy mówią o konsolidacji, ale warto bliżej przyjrzeć się dzisiejszej krzywej. Na wykresie delikatne spadki kursu franka. Dobra sytuacja także na pozostałych parach. Na euro wyhamowanie trendu wzrostowego, wyraźne umocnieni do dolara, który na szerokim rynku sporo stracił.

 

Frank ponownie po 4 PLN

Frank oscylował dziś wokół 4 PLN. Szwajcarska waluta konsoliduje. Interesująca sytuacja na szerokim rynku sprawia, że warto bliżej przyglądać się frankowi. Możliwy istotny ruch na parze CHF/PLN. Dziś nie poznaliśmy konsolidacja CHFżadnych istotnych odczytów makro. Złoty korzystał jeszcze z  piątkowych relatywnie dobrych danych, pomogło mu także osłabienie dolara na  szerokim rynku. Nasza waluta jest obecnie stabilna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę złe dane z Chin i związany z  tym niepokój na światowych rynkach. Złoty na tle innych walut EM wypada naprawdę dobrze.

 

Euro słabsze

Za nami wystąpienie prezesa EBC. Draghi wypowiadał się nieco enigmatycznie, co sprawia, że inwestorzy zaczynają snuć domysły. Podkreślone zostały, jak zwykle, czynniki zewnętrzne, zagrożenie kryzysem, konieczność szeroko zakrojonych działań poszczególnych państw – i ponownie powiedziano, że zostanie zrewidowana polityka monetarna, oraz że możliwe są zdecydowane działania. Nie doprecyzowano jakie to będą działania i ta właśnie kwestia pozostaje w sferze domysłów. Euro jest słabsze niż w zeszłym tygodniu i wieczorem kosztowało 4,40 zł, frank szwajcarski 4,01 zł a funt szterling 5,70 zł. Za dolara trzeba było zapłacić 3,95 zł. Kurs franka w obecnej sytuacji można uznać za korzystny.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych