Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Konsolidacja na złotym kursy bez większych zmian

2016-11-29

Złoty konsoliduje na parach. Kursy walut od wczoraj uległy tylko niewielkim zmianom. Zaskoczeniem może być umocnienie funta, natomiast dolara, wbrew przewidywaniom, nie tylko nie umocnił się, ale jest o 1 grosz tańszy. Inwestorzy oczekują na jutrzejsze dane makro oraz wynik włoskiego referendum.

 

Złoty ma chwilę wytchnienia

Złoty pozostaje słaby, ale w perspektywie minionych godzin można mówić o stabilizacji. Kurs euro jest o 1 grosz wyższy niż wczoraj i wynosi 4,44 zł. Podobnie jeden grosz zyskał frank szwajcarski. Pewnym zaskoczeniem jest obniżka notowań dolara, który kosztuje dziś 4,17 zł, a prognozy mówiły o dalszym, choć niewielkim wzroście jego kursu. Najwięcej zyskał natomiast brytyjski funt, na kantor.pl trzeba za niego zapłacić aż 5,23 zł. Na szerokim rynku atmosfera oczekiwania, zarówno na odczyty z USA, jak i wynik weekendowego referendum w Europie.

 

Inwestorzy czekają

Inwestorzy skupili się na analizie dotychczasowych danych i oczekiwaniu na kolejne odczyty. Już jutro ich zainteresowanie wzbudzi spotkanie OPEC, jak na razie porozumienia w sprawie ograniczeń wydobycia ropy nie ma. Istotne mogą być także jutrzejsze dane o inflacji dla strefy euro, rynek czekaja też na wynik włoskiego referendum. Rajd dolara wyhamował, co jest korzystne dla naszej waluty, niestety niekorzystne dane dotyczące Polski mogą ponownie osłabić złotego. Raport OECD na temat. Min. deficytu budżetowego i prognoz wzrostu jest raczej negatywny. Kursy walut mogą zatem wzrosnąć, ale analitycy twierdzą, że obecna konsolidacja utrzyma się jeszcze do końca tygodnia. Zdecydowane ruchy możliwe więc dopiero po weekendzie.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc