Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Konsolidacja i umocnienie złotego – wartość CHF lekko spadła

2014-11-21

Wczoraj złoty był dosyć stabilny i rynek nie odnotował większych wahań na parach powiązanych z naszą walutą. Kursy dolara i funta ustabilizowały się i wyhamowały tendencję spadkową, jednak w przypadku franka szwajcarskiego i euro widoczna jest inna możliwa opcja. Pojawiła się próba zagrania mocnym złotym i zejścia franka do 3,4850 PLN oraz euro na 4,1950 PLN.

 

Niska aktywność rynku ogranicza spadek CHF

Próba korekty franka na niższym poziomie od wspomnianych 3,4850 PLN jest mało prawdopodobna, ponieważ notujemy niską aktywność rynku. Inwestorzy ograniczyli ruchy i dzisiejszego ranka handel przyniósł tylko konsolidację z niewielkim wskazaniem na dalsze umocnienie złotego, kurs franka nie powinien być wyjątkiem.

 

Dzisiejsza wycena złotego

Dzisiejszego ranka kursy walut kształtowały się następująco: 4,2103 PLN za euro, 3,3563 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,5004 PLN za franka szwajcarskiego i 5,28 PLN za funta. Rentowność papierów dłużnych 10-letnich wyniosła  2,607%.

 

Słabe impulsy, brak większych wahań

Kilkanaście ostatnich godzin dla złotego upłynęło spokojnie, choć nie brakowało potencjalnych impulsów. Niestety były one zbyt słabe, by zmienność na parach powiązanych ze złotym była znacząca i zapowiadała większą korektę. Wartość franka lekko spadła, co cieszyć może z pewnością osoby mające kredyt w tej walucie. Dane o produkcji przemysłowej tym razem inwestorów nie zaskoczyły i pokryły się z prognozami, więc reakcja na nie była ograniczona.

 

Co planuje RPP

Bardzo interesujące są natomiast zapiski z posiedzenia RPP. Można z nich dowiedzieć się, że podczas ostatniego posiedzenia padły wnioski o obniżkę stóp aż o 100, 50 i 25 punktów bazowych. Nie uzyskały one jednak poparcia większości, a dane makroekonomiczne wskazują że obniżka stóp w grudniu staje się coraz mniej prawdopodobna.

 

Spłacaj kredyt walutowy bez wysokiej marży bankowej

Jeżeli spłacasz kredyt hipoteczny w frankach szwajcarskich y w obcych walutach, internetowy kantor Kantor.pl jest dla Ciebie właściwym partnerem, który całodobowo w bezpieczny sposób zrealizuje zakup franka po niskiej marży. Teraz będziesz mógł spokojnie spać, wiedząc ze spłacasz kredyt walutowy po międzybankowym kursie walut Forex, a dzięki usłudze 'Wymień walutę we własnym terminie', nie musisz już pamiętać o comiesięcznym terminie spłaty raty kredytowej. Możesz zdefiniować stały, cykliczny termin wykonania zlecenia zakupu lub sprzedaży waluty i wskazać rachunek, na który powinny być przelane wymienione środki, a wszelkie operacje będą wykonywały się automatycznie - wystarczy się zarejestrować. Usługa jest całkowicie bezpłatna, nie jest pobierana żadna prowizja. Jeśli jeszcze nie spłacasz kredyt walutowy przez nasz internetowy kantor.pl, pobierz wzór wniosku o spłatę kredytu we frankach pod linkiem: Wzór wniosku o spłatę kredytu walutowego przez internetowy kantor.pl. 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc