src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Kondycja euro i dolara po danych

2019-07-02

Wczoraj - w poniedziałek 1 lipca - mieliśmy sporo odczytów PMI dla przemysłu. Na przykład w USA odnotowano 50,6 pkt przy prognozie 50,1 pkt. ISM dla tego sektora też przebił prognozę.

 

 

W Europie rozczarowały odczyty dla Niemiec (bardzo słabo, tylko 45 pkt, oczekiwano 45,4 pkt), Francji czy Hiszpanii (47,9 pkt), a w konsekwencji dla całej Strefy Euro (zakładano 47,8 pkt, było 47,6 pkt).

 

Eurodolar jest aktualnie na poziomie 1,1290. Z jednej strony to przejaw wzmocnienia dolara, z drugiej możemy jednak połączyć minima z końca maja i z czerwca - i te obecne - by dostać linię zwyżkową. Innymi słowy, naturalne byłoby teraz wzmocnienie euro w ramach korekty.

 

Dziś o 8:00 poznamy dynamikę sprzedaży detalicznej w Niemczech za maj, a także brytyjski indeks nieruchomościowy Nationwide. O 15:30 ukaże się PMI dla przemysłu Kanady, poza tym wystąpą publicznie J. Williams i L. Mester z Fed (o 12:35 i 17:00, odp.). Dodajmy, że Bank Australii zgodnie z prognozą obniżył stopę procentową z 1,25 proc. do 1,00 proc.

 

 

Wątek PLN

Wiele danych z Polski jest dobrych, ale PMI, obrazujący nastroje i plany menedżerów - niekoniecznie. W przemyśle zanotowano 48,4 pkt przy prognozie 48,9 pkt, co jest niejakim echem problemów niemieckich.

 

USD/PLN odbił na północ, jest na 3,7565, po kilku dniach testowania rejonu wsparcia 3,7250 - 3,73. Teraz w sumie mamy lokalny opór. Na EUR/PLN widzimy 4,24, więc jesteśmy lekko poniżej trwającej ok. 10 miesięcy konsolidacji.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych