Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty zyskał w dniu dzisiejszym

2014-06-04

Po wczorajszym osłabieniu naszej waluty dziś nie ma już śladu. Dolar kosztuje 3,0395 PLN, za Euro trzeba zapłacić 4,1393 PLN, jednak nie odbija się to pozytywnie na innych krajowych rynkach. Lekko tracą dziś nasze 10 – letnie obligacje, których rentowność nieznacznie rośnie, zniżkują również indeksy na GPW.

 

Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, więc dzisiejszy wzrost wartości naszej waluty należy połączyć z rosnącym niemal cały dzień kursem pary EUR/USD.

 

Rozczarowujący odczyt z USA

 

Dzisiejsza europejska część sesji to lekkie wzrosty wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3619. Przez większość część dnia główna para walutowa zwyżkowała, docierając nawet w okolice 1,3640. W tym czasie wspólnej waluty nie osłabiły nawet gorsze od prognoz odczyty indeksów PMI dla usług z najważniejszych europejskich gospodarek. Dodajmy, że opublikowany dziś odczyt dynamiki PKB za pierwszy kwartał dla całej Strefy Euro wypadł zgodnie z prognozą.

Ponadto w dalszej części sesji ukazały się rozczarowujące odczyty z USA. Poniżej prognoz wypadły dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego wskazując na wyższy od prognoz deficyt handlowy, jednak największe rozczarowanie pojawiło się ze strony raportu ADP – obrazującego szacunkową zmianę zatrudnienia w tym kraju w poprzednim miesiącu, w sektorze prywatnym, poza rolnictwem. Odczytana wartość wyniosła 179 tys., wobec prognozy na poziomie 213 tys. i wartości poprzedniej 215 tys. (korekta z 220 tys.). Teraz pytanie czy piątkowe oficjalne dane z tamtejszego rynku pracy potwierdzą tę negatywną tendencję.

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc