Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty dzisiaj zyskał do dolara

2014-10-15

Na USD / PLN oczywiście złoty zyskał, aczkolwiek ruchy nie były przełomowe. Doszliśmy do 3,30, chwilami schodzimy nieznacznie niżej, ale dość prawdopodobne, że na tym się skończy (chyba że np. wieczorna Beżowa Księga napędzi nastroje wzrostowe dla euro na EUR/USD).

 

Słabe dane z USA

Odczyty z USA, które pojawiły się o 14:30, nie wypadły zbyt dobrze. Wrześniowa sprzedaż detaliczna spadła o 0,2 proc., licząc bez samochodów (a spodziewano się wzrostu o 0,3 proc.), zarazem zaś o 0,3 proc. w ogóle (prognozowano redukcję tylko o 0,1 proc.).

 

Indeks NY Empire State wydatnie obniżył lot – do 6,17 pkt z 27,54 pkt (spodziewano się spadku, ale znacznie mniejszego, tylko do 20,80 pkt).

 

Dane te naturalną koleją rzeczy umocniły euro, choć przecież wczorajsze odczyty ze Strefy Euro też były słabe, tak więc wybór był w pewnym sensie 'taki sobie', by użyć kolokwializmu. W każdym razie ruch wzrostowy i tak nie wyprowadził nas z kilkudniowej konsolidacji i po 15:00 mamy okolice 1,2745 – 1,2750. Dziś wieczorem poznamy jeszcze Beżową Księgę (raport Fed nt. sytuacji gospodarczej), a jutro dane ze Strefy Euro o inflacji CPI i bilansie zagranicznym tego regionu (o 11:00). Pojawią się też (o 15:15) informacje o dynamice produkcji przemysłowej USA.

 

Na EUR/PLN kurs to 4,2060, zaś w dniu jutrzejszym obserwować będziemy dane o dynamice zatrudnienia i wynagrodzenia (za wrzesień) tudzież o inflacji bazowej.

 

 

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc