Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty złapał zadyszkę

2014-05-30

Nasza waluta rozpoczyna dzisiejszą sesję od lekkiego osłabienia. Dolar kosztuje 3,0473 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1475 PLN. Rano ucieka tez kapitał z rynku, długu, a rentowność 10-letnich obligacji rośnie (obecnie o 0,93 proc.) i wynosi 3,688 proc.

 

Dziś mamy najważniejszy w tym tygodniu odczyt z naszej gospodarki. Pojawi się finalny odczyt o dynamice PKB za I kwartał.

 

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych.  Poznamy dane z USA w postaci dochodów i wydatków Amerykanów (kwiecień), indeks Chicago PMI (maj) oraz indeks Uniwersytetu Michigan (maj). Nie są to jednak dane o takim znaczeniu jak te wczorajsze, jednak w przypadku dużego odchylenia od prognoz mogą spowodować nieco zmienności na wykresie.

 

Przypomnijmy, wczoraj poznaliśmy dane dotyczące dynamiki amerykańskiego PKB za I kwartał oraz liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Te pierwsze mówiąc w skrócie - rozczarowały. W ujęciu zannualizowanym dynamika PKB ukształtowała się na poziomie - 1 proc., wobec prognozy na poziome - 0,5 proc., z kolei dane z tamtejszego rynku pracy wypadły lepiej od prognoz. Liczba nowych wniosków wyniosła 300 tys., wobec prognozy na poziomie 315 tys.

Na gruncie analizy technicznej główna para walutowa jest blisko wsparcia w postaci dołków z lutego tego roku w okolicach 1,359. Przebicie tych poziomów otworzyłoby drogę do minimów z początku lutego na poziomie 1,3478.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk,
FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc