Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty względnie stabilny

2014-06-25

Ostatnie kilkanaście godzin na głównych parach złotowych to stabilizacja kursu. Dolar na chwilę obecną wyceniany jest na 3,0531 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1552 PLN. Dziś nie mamy żadnych danych z naszego kraju, ale kupujący naszą walutę powinni zwrócić uwagę na godzinę 15:00, kiedy to premier Donald Tusk przedstawi w Sejmie informację rządu ws. afery podsłuchowej, możliwa jest wtedy podwyższona zmienność kursu walut.

 

Eurodolar na 1,3620

 

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to dość mała zmienność kursu w ostatnim zakresie zmienności. Wczoraj kupującym dolara nie udało się wykorzystać szansy na większe umocnienie waluty amerykańskiej  po bardzo dobrych danych z tamtejszego rynku nieruchomości.

 

Przed nami istotne dane z USA

 

Przypomnijmy w maju 2014 roku sprzedaż nowych domów w USA wzrosła o 18,6% w relacji miesięcznej do 504 tys. To największy wzrost miesiąc do miesiąca od stycznia 1992 roku, a sama sprzedaż na poziomie 504 tys. to najwyższy wynik od maja 2008 roku. Konsensus rynkowy zakładał wzrost o 450 tys.

Podczas dzisiejszej sesji mamy kolejne istotne figury makroekonomiczne. Pojawią się głównie dane z USA w postaci finalnego odczytu o dynamice PKB za I kwartał oraz zamówienia na dobra trwałego użytku, ponadto z tego samego kraju ukażą się: indeks PMI dla usług i liczba nowych wniosków o kredyt hipoteczny.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc