Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty traci do dolara, funta, Euro i CHF

2014-06-26

Po porannym umocnieniu złotego w reakcji na uzyskanie wotum zaufania przez rząd premiera Donalda Tuska teraz już nie ma śladu, a złoty w konsekwencji dziś traci na wartości do najważniejszych walut. Kursy walut dolara wskazują na poziom 3,0458 PLN, zaś kurs walut euro wynosi 4,1430 PLN.

 

Dziś też poznaliśmy dane dotyczące stopy bezrobocia, która okazała się zgodna z prognozą i wyniosła 12,5 proc. oraz dynamikę sprzedaży detalicznej, która wyniosła 3,8 proc. wobec prognozy na poziomie 6,5 proc. Tak duży spadek tłumaczy się m.in. wystąpieniem tzw. efektu Świąt Wielkanocnych w miesiącu poprzednim.

 

Eurodolar w dół

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to spadki kursu pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3603. Ponadto na gruncie analizy technicznej naruszona została krótkoterminowa linia trendu wzrostowego poprowadzona od 16 czerwca bieżącego roku. Zakończenie dnia poniżej jej poziomu może w jutrzejszej sesji doprowadzić do testów ostatnich minimów w okolicach 1,3580-70.

 

Dolar odzyskuje inicjatywę

 

W umocnieniu dolara nie przeszkodziły dziś figury makroekonomiczne z USA, które wypadły nieznacznie poniżej prognoz. Najważniejszy dziś odczyt, czyli liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniósł 312 tys. wobec prognozy na poziomie 310 tys. i wartości poprzedniej 314 tys. (po korekcie).

W kontekście wartości tej pary jutro czekają nas kolejne istotne figury makroekonomiczne. Poznamy m.in.: indeks uniwersytetu Michigan z USA, ze Strefy Euro pojawią się odczyty dotyczące koniunktury gospodarczej, a z Niemiec wstępny odczyt o inflacji konsumenckiej.

 

Michał Palenciuk

FMCM

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc